Bitva mezi Applem a Adobe se vyostří.

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

Vyhrocená bitva mezi Apple a Adobe Systems ohledně technologie Flash se možná stane ještě zajímavější, jelikož se na povrch začínají vynořovat zprávy o tom, že Apple vyvíjí vlastní alternativu k flashi.

Gianduia?

Technologie nazývaná Gianduia, která byla podle webu "AppleInsider" odhalena Applem minulé léto na jeho "World of WebObjects Developer" konferenci. Gianduia je popisována jako framework pro "rich internet apps" využívaný na klientské straně. Apple užíval Gianduiu v několika svých podporovaných aplikacích, zahrnujíc služby jako One to One program, iPhonovský rezervační systém atd.

Otevřené standardy.

Využití technologie zakládající si na standardech dává z hlediska Applu smysl, jelikož všichni známe jeho pozici vůči Flashi. Apple dal velmi jasně najevo jeho postoj k podporování poize HTML5, JavaScriptu a CSS namísto Flashe. Apple nepodporuje Flash na novém iPadu, nepodporoval jej ani na originálním iPhonu. V otevřeném dopise Steve Jobs nazval Flash "uzavřeným systémem" a dále řekl, že "silně doufá v to, aby všechny standardy týkající se Webu by měli být veřejně dostupné a otevřené".

Něco málo z historie tohoto souboje.

Při vypuštění Creative Suite 5 Adobe řeklo, že Flash umožní vývojářům na této platformě přímý export aplikací pro použití na iPhonu, iPodu, iPadu. Nicméně, Apple reagoval změnou ustanovení pro vývojáře, zakazujíc vývojářům využívat jiné než Applovské vývojové nástroje. "Víme z bolestivých zkušeností, že umožnění vývoje aplikací pomocí softwaru třetí strany vede k rozdělení vývojáře a zařízení a příchodu nestandardních aplikací, čili vede k úpadku pokroku platformy", řekl dále Jobs v dopise.

Applovský monopol

Adobe následně řeklo, že upustí od budoucího vývoje této technologie. Nicméně Adobe tím to neskončilo, firma si stěžovala u amerických úřadů, stížnost pravděpodobně povede k vyšetřování firmy kvůli teoretickému vytvoření monopolu.

 

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7352 domén 6152 1200

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700