Bude iPad jailbreaknut již od uvedení?

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

146191-145943-ipadoffical-thumb-original-original_3.jpg

Hacker George Holtz tvrdí, že vyvinul nový neomezený softwarový jailbreak pro iPhony a iPody, který by měl fungovat i pro jailbreaknutí iPadu. Jailbreak je zatím nepojmenovaný a Holtz tvrdí, že by měl být minimálně stejně jednoduchý na použití jako jeho starší program (blackra1n). Není zatím známo datum vypuštění programu na svět, ani jestli bude jailbreak fungovat pro nové 3.1.3 OS od Applu.

 

Co je to jailbreak?

Když je Apple zařízení jako iPhone, iPod jailbreaknut znamená to, že můžete používat jakoukoliv aplikaci z neoficiálních zdrojů softwaru jako např. Cydia (tento software není schválen firmou Apple). Nový operační systém 3.1.3 od Applu se ale zatím zdá odolný proti veškerým pokusům o jailbreak.

Vázaný jailbreak

Stejně jako mnoho dalších "softwarových updatů", i jailbreakové aplikace na iPhone vyžadují restart zařízení k dokončení instalace. Některé z těchto SW balíčků vyžadují, aby byl Váš iPhone připojen k počítači během instalace k dokončení plného jailbreaku. Proto jsou taky někdy nazývány "vázaným jailbreakem". Holtzův nový SW jak se zdá tento problém vyřešil.

Potřebujete vůbec jailbreakovat iPad?

Holtz říká, že pevně ověří funkčnost jeho SW až po vydání iPadu 3.dubna na trh. Zatím se naskýtá otázka, bude vůbec jailbreak nutný? Někteří z Vás možná využijí jailbreak pro kustomizaci svého uživatelského prostředí, tak jak apple neumožňuje. Možná Vás nechá odinstalovat jinak neodstranitelné defaultní aplikace. Tohle by sice mohly byt žádané aplikace pro iPad, ale těžko budou důvodem k širokému rozšíření jailbreakingu. Zvláště když je přepokládáno zahlcení App Storu iPad aplikacemi. To nezmiňuji, že budete moci prakticky využít téměř jakoukoli aplikaci pro iPhone.

Nezávisle na tomto se někteří hackeři přesouvají na vývoj SW pro iPad.

"Zdroj: macworld.com"

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700