Chrome nyní "stable" jak na Macu tak Linuxu

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

google-chrome.jpg

Není tomu dávno, co byl vydán první vývojový "build" prohlížeče Google Chrome pro Mac a Linux. Nyní firma Google vydává stabilní verzi prohlížeče Chrome pro Mac a Linux, dále firma aktualizuje stávající verze prohlížeče na verzi 5. Chrome je nyní dostupný na Windowsu, Macu a Linuxu ve verzi v5.0.375.55 zahrnující podporu pro rozšiřující témata, vylepšenou správu záložek a synchonizaci a nejnovější stabilní aktualizace pro JavaScript engine V8.

Podpora HTML5

Prohlížeč dále nabízí několik doplňků pro HTML5 základě např. API pro geolokaci, web sokety, aplikační "cache" a "drag-and-drop" příloh v Gmailu. Ačkoliv byl Adobe Flash player integrován do vývojové verze 5, není zde plně podporován. Vývojová verze prohlížeče je nyní ve verzi 6.

Kvalita?

Narozdíl od předchozích verzí je tato verze konečně srovnatelná s novým prohlížečem Firefox od společnosti Mozilla. Ačkoliv zde bylo pár stížností na Chrome ohledně špatného zobrazování stránek, ale jak se říká, výjimka potvrzuje pravidlo. Chrome nabízí více než 4 500 doplňku k doinstalování, ale pozor na to, že každý doinstalovaný doplněk dělá prohlížeč méně stabilním.

Rychlost?

Podle JavaScriptových testů (benchmarků) společnosti SunSpider dosahuje Chrome podobných výsledků jak na Macu tak na PC. Na x64 Windowsech běžících na C2D procesoru a 6giga RAM paměti zabral test 413.13 milisekund. Na Mac OS s C2D procesorem a 1GB RAM paměti zabral test 521.67 milisekund. Od doby jeho příchodu na trh, "prodej" Chrome hnala především jeho rychlost zobrazování stránek. Nyní je rychlost srovnatelná s prohlížečem Opera a Firefox se těmto dvěma velmi blíží.

Všechny tři majoritní platformy

Verze pro Mac OS funguje pouze na Macích založených na procesorech Intel se systémem OS X 10.5 nebo vyšším. Google automaticky aktualizuje Chrome svým Mac zákazníkům, kteří využívají beta verzi prohlížeče. Uživatelé Macu ve stabilní verzi získají i "full screen" mód, který byl v betě zablokovaný. Dále se v nové verzi opravuje několik bezpečnostních chyb např. špatné adresované JavaScriptové rozlišování přípon. Pro uživatele, kteří si "hrají" s vývojovými a beta verzemi Chrome nejsou tyto změny nové. Vývojová verze byla minulý týden aktualizována na verzi 6. Očekává se masivní reklama Googlu na podporu produktu, který má nyní konečně podporu na všech třech majoritních platformách.

 


Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700