Dlouhý kabel a nabíječka, nebo solární panel?

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

solar-powered-laptop-charger.jpg

Letní posezení v parku s notebookem,

to si dnes každý již dokáže představit. Ale také si všichni uvědomují, že tohle posezení trvá hodinu, maximálně hodinu a půl. Bez kabelu to prostě dlouho nejde.

To se rozhodli změnit

výrobci počítačů a mobilů. Jeden z nejnovějších typů notebooku se solárním pohonem přišel na trh od společnosti Samsung. Tento výrobce počítačů, přináší na trh notebook s napájením označovaným jako NC215s. Tato solární verze se začala již prodávat a to za $399.  

Samsung-nc215s-solar-notebookDvoujádrový procesor o frekvenci 1.66GHz a paměť 1GB jsou napájeny solárními destičkami, připevněnými na zadní straně monitoru. Display má 10 palců, což tedy řadí laptop do kategorie mini notebooku, ale zato údajně vydrží při plném nabití a slunci až 14 hodin. Což už je opravdu solidní výkon.

 

 Nejen notebook....

Ještě před příchodem laptopu s nabíjením ze slunce se objevily mobilní telefony s tímto systémem napájení. Na začátku roku se objevil mobil s názvem: Blue Earth. Tento mobil byl také z dílny Samsungu a snažil se o co největší ekologičnost.  Už v té době telefon disponoval dotykovým displejem a byl vybaven vším potřebným.Samsung-blue-earth

Také Noika přišla s mobilem Nokia C1-02 s možností výměny baterie. Je možné vyměnit baterii klasickou, za baterii, která má na své zadní straně umístěné solární panely. Bohužel zatím se jedná stále u obou výrobců spíše o objevování nových možností a testování nového směru úspory energie, než o jasně podloženou statistiku účinnosti, v klasických podmínkách.

A nakonec lahůdka

australský tým vědců si dal za cíl prozkoumat využití piezoelektrického jevu na tenkých vrstvách.1143 Piezoelektrický jev je znám již dlouhá léta a každý se s ním setkal jak ve škole, tak u nejrůznějších zapalovačů. Jedná se o jev, kdy se mění mechanická energie na elektrickou. Tým vědců se snažil využít tohoto jev u co nejtenčích ploch. Jejich výzkum se netají myšlenkami jako je, laptop nabíjený pomocí psaní, mobil nabíjený z bot běžce. Toto by byl opravdu průlom v úspoře energie. A soudní zapisovatelky by mohly zajistit osvětlení zasedací sině.   

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Tomáš Lacina

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7347 domén 6150 1197

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Tomáš Lacina
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700