Fast Reboot Pro - aplikace pro řešení zahlcení operační paměti.

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

android/ikon.png

Aplikace pro Android vykazují dvě klíčové vlastnosti ovlivňující operační paměť. První je, že se při instalaci zapisují do bootovacícho seznamu. To znamená, že když zapneme svůj smartphone, tak se některé aplikace z tohoto seznamu spustí a zůstanou rezidentní. Ověřit si to může prostřednictvím aplikace Task manager, která zobrazuje všechny spuštěné služby a aplikace. Od Androidu 2.2 Froyo, který je již uvolněn v anglické verzi a čeká se v polovině září 2010 na jeho českou verzi, je tento task manager implementován.

Při běžném používání smartphonu se další aplikace spouštějí, ale neukončují. Pro opuštění používáme tlačítko zpět nikoli ukončit - exit, protože exit není k dispozici. Mezi nejlepší aplikace patří hry, kde je téměř vždy exit. Při opuštění hry přes exit, není již tato aplikace rezidentní a místo v paměti, které zabírala je volné. Po nějakém čase se nám začně zdát, že se funkce smartphonu zpomalují a to je právě způsobeno druhou klíčovou vlastností aplikací, že zůstávají rezidentní.

U smartphonů s Windows se doporučovalo co 2 - 3 dny telefon vypnout a zapnout, tak aby byla paměť volná. To můžeme taktéž udělat u smartphonu s Android, ale je to zbytečné. Mnohem jednodušší je použít aplikaci, která využívá linuxového killu. Kill je "násilné" ukončení aplikace. Násilí v tomto případě znamená, že pokud jsme například editovali soubor a neuložili jsme si svojí práci, tak přijdeme o změny, které jsme při editaci udělali.

Aplikace Fast Reboot Pro ve skutečnosti žádný reboot nedělá. Nedojde k vypnutí a nastartování telefonu, ale k ukončení rezidentních aplikací promocí příkazu kill. Aplikace ukončuje první služby, které nejsou vázané na klíčové procesy, jako například plocha. Pokud, ale několikrát aktivujeme program, dojde i k ukončení, těchto systémových procesů. Což není problém, protože se automaticky znova zapnou.

Z osobní zkušenosti se mi velice líbí závěrečná zpráva, která napíše seznam ukončených aplikací a až stovku  megabajtů, které jsou nyní v operační paměti k dispozici

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700