Firefox 5 vyjde už v červnu

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/fir5.jpg

Pomalejší vývoj internetového prohlížeče Mozilla Firefox 4 je u konce a  nyní se Mozilla chystá na pár radikálních změn. Další verze (5) internetového prohlížeče Firefox by měla být dostupná již letos v červnu. Údiv je na místě, protože dosavadní vývoj byl zdlouhavý a nyní by se měly verze internetového prohlížeče Firefox sypat jeden za druhým. Vyplývá to z oficiálních plánů společnosti Mozilla, které zástupci firmy zveřejnili na internetu (Upozornil na to server Conceivably Tech).

Jak můžeme vidět na obrázcích, jednou z hlavních změn u Firefoxu 5 je vzhled:

Společnost Mozilla zahajuje novou politiku ve firmě co se vývoje Firefoxu týče., Podle všeho chce firma vydávat nové verze prohlížečů s kratším časovým odstupem. Verze od 5 by se měli objevovat údajně každých 6 týdnů. Tento koncept Mozilla údajně odkoukala od společnosti Google. Ještě letos by se tak měla objevit pravděpodobně další verze Firefox 6.

Nové verze Firefoxu po vydání verze 4 budou vycházet častěji. Na Firefoxu 5 se již pracuje. Hlavní novinkou má být pravidelné vydávání nových verzí, které budou vycházet se zvoleným časovým rozestupem. V nové verzi se tak vždy objeví novinky, které se stihnou dokončit. Pokud se nestihnou, objeví se až v další verzi,“ uvedl již dříve Pavel Cvrček ze serveru Mozilla.cz.

Údajně starší verze prohlížeče nebudou s příchodem nové podporovány. Změna nastane také u automatických aktualizací, které budou do budoucna prováděny skrytě. Uživatel si jen bude moci určit, zda si přeje každou z nich potvrzovat.


Na internetu se objevily komentáře ohledně rychlého nárustu verzí v tom smyslu, že je blbost kopírovat to co dělá Google, navíc se také může stát, že za 2 roky tu budeme mít Mozilla Firefox verzi 20. Také se hodně mluvilo o tom, že na to, že bude Mozilla 5 jen upravená tak si zvýšené číslo o 1 vlastně nezaslouží. Podle mého je třeba počkat až to příjde. Osobně se moc těším podle screenshotů a dosavadních informací.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-16:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7144 domén 5976 1168

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 553 810 250 (PO-PÁ 8:00-16:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1600X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 553 810 250
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1600