Google Earth - Virtuální globus ve vašem počítači.

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

Kdo by neznal Google s jeho vyhledávačem a také jeho dalšími programy, mezi které patří například Google Picasa pro správu fotek, Google gadgets pro přidávání miniaplikací a gadgetů na plochu, prohlížeč GoogleChrome a hlavně také oblíbený GoogleEarth zobrazování Země jako globusu. A nejen Země, v dnešní době je možné prohlížet si povrch Země, Marsu, Měsíce, ale také noční oblohu s popisy souhvěždí, které zde můžeme spatřit.

Googel-earth

Prohlíženou planetu si můžete všemožně natáčet a prohlížet skalní masívy z profilu, zkoumat mřské dno a zobrazovat si zajímavé instituce v okolí. Celou svou prohlídku můžete fotografovat a tvořit z ní videa a vyhledávat fotky míst, které Vás zajímají a to včetně panorama fotek s rozsahem celých 360°. Mezi jednu z lahůdek patří zobrazování budov v 3D, prozatím dostupné jen ve větších, především amerických městech (ty si můžete i vymodelovat, pokud již nejsou, pomocí pluginu do prohlížeče ve kterém tyto budouvy můžete snadno vytvořit a poté přenést do celosvětové databáze) a také můžete zde prohlížet přímo ulice s funkcí StreetView, kdy prohlížíte ulice, jako byste po vybrané ulici sami šli. Docela mě překvapilo, že můžete ve 3D prozkoumávat i Mars a celý jeho povrch.
Google-earth-mars Moonshot6
Možnosti tohoto programu jsou celkem neomezené, jen je problém v aktualizaci map. Běžně najde člověk fotografie z roku 2004, případně, pokud se jedná o novější mapy, tak ja možné listovat ve starších verzích. Náročnost na počítač je hlavně v připojení k internetu, protože všechny mapy jsou stahovány podle požadavků uživatele, jinak tuto aplikaci každý běžnější počítač. Pokud Vám nestačí Free verze, tak je k dostání i veze PRO, která je sice zpoplatněna, ale za tuto cenu dostanete rychlejší program s kvalitnějšími snímky a mnoha dalšími možnostmi pro zobrazování a prohlížení planet.


Pokud Vás tento program zaujal, tak si jej můžete stáhnout z http://earth.google.com/. Rozhodně doporučuji tento program vyzkoušet, protože Vás určitě nadchne svými všemi funkcemi a možnostmi.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700