Google TV

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

internet/img/google-tv.jpg

Podle amerických novin New York Times pracuje internetový velikán Google na nové službě. Ve spolupráci s Logitechem, Intelem a Sony se podle všeho vyvíjí nová Google TV od které si Google slibuje rozšíření své nadvlády i do obývacích pokoje našich domovů.

Google TV bude zřejmě kombinovat Android (operační systém této společnosti, původně vyvinutý pro pocketPC) a jeho aplikace s televizními zařízeními speciálně pro tento operační systém vyvíjenými. Kromě televizorů samotných tedy nejspíše půjde i o domácí kina a set-top boxy. Technologie použitá v těchto zařízeních bude využívat čipy Atom od Intel a podle New York Times plánuje Google pro tento projekt i novou verzi svého internetového prohlížeče Chrome. Logitech se nejspíše postará o periférie.

Některé ze zmíněných informací potvrzuje i Wall Street Journal. Ten se stejně jako New York Times odvolává na nejmenované zdroje. Google nijak neodpověděl na žádost o komentář a o celé záležitosti zarytě mlčí. Dá se však předpokládat, že výše uvedené noviny by nevypustily jen tak do světa takhle divokou kachnu.

Nicméně, to zdaleka nejsou všechny informace, jež New York Times uveřejnil. Tvrdí, že televizní Android bude otevřenou platformou přístupnou vývojářům. Samozřejmostí bude software developer´s kit. Tady však nejde o nic překvapivého, spíše by bylo divné, kdyby se Google rozhodl jinak.

Android v televizích přináší celou řadu nových možností. Teoreticky by nemělo být složité přenést na novou platformu již existující aplikace pro smartphone a pocketPC. Dle New York Times mají firmy podílející se na produktu vizi technologie, jež by umožňovala využívání internetových aplikací televizními diváky.  Používání programu by mělo být stejně snadné, jako přepínání mezi kanály. No, nedokážu si představit, že přes televizi píšu na Twitter, nicméně, nechme se překvapit.

Nejde však o projekt tak originální, jak by se mohlo zdát.  Již se objevilo pár společností, které používají Aneroid v zařízeních vyrobených pro televizory, včetně již zmiňovaných set-top boxů nebo v 2D/3D grafických akcelerátorech vybudovaných kolem MIPS technologie. Možnosti Androida se zdají skoro neomezené a již dnes se dá nacpat třeba i do domácích přehrávačů či VoIP systémů. S trochou nadsázky by se dalo říct, že MIPS již odvedl pěkný kus práce na projektu, jež nebyl ani oficiálně oznámen a pěkně mu připravil půdu.

Anerdid je původně navržen pro procesorová jádra Arm. Není divu, když Arm je mezi smartphone a pocketPC nejrozšířenější. Šikovným rukám se ho však podařilo přiupůsobit jak zmíněnému MIPSu, tak i procesorům s architekturou x86.

Nezbývá, než se těšit, až Google vyjde sám s tímto projektem na světlo, do té doby se asi moc nových informací nedočkáme. Zatím se jen můžeme dohadovat, co všechno se Google pokusí do televizí nacpat za funkčnost a na kolik je to aktuální i pro naši malou zemičku.

 

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7352 domén 6152 1200

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700