Google odhaluje detaily útoku.

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

google.jpg

Informace ukradené společnosti Google při kybernetovém útoku v minulém roce zahrnující mimo jiné systém hesel, který dává uživatelům po jednom přihlašení přístup do mnoha svých služeb, integrovaných společnosti Google do jedné stránky.

Google dříve v Lednu prohlásil, že na něj byl proveden útok, který pocházel z Číny, způsobujíc krádež intelektuálního vlastnictví společnosti Google. Ukradené informace obsahovali systém hesel, kódově pojmenovaný Gaia po řecké bohyni země, prohlásil New York Times v úterý ráno našeho času, citujíc nespecifikovaný zdroj. Software dnes stále používaný Googlem, ale již známý pod jménem "Single Sign-On", který byl veřejně komentován pouze jednou, před 4mi lety na konferenci firmy.

Údaje nebyly ukradeny

Hesla uživatelů Gmailu nebyla ukradena, ale je zde malá možnost, že zloději s přístupem ke kódu ukradeného softwaru, mohou najít chyby v kódu a využít této zranitelnosti k napadení hesel nebo Googlu samotného.

Google dále prohlásil, že při tomto útoku bylo napadeno přes dvacet dalších společností. Mluvčí Googlu Jay Nancarrow odmítl komentovat více než oficiální blog odhalující zákulisí útoků. Tento blog se objevil téměř ihned po útocích. V tomto blogu Google dále uvedl obavy ohledně cenzury a také ohlásil plány pro zastavení filtrování vyhledávání v Číně, pomocí jejích vyhledávacích strojů, umístěných v Číně. Čínští uživatele jsou momentálně směrování na Honk-Kongskou stránku Google, která nemá žádné omezení obsahu a politicky "nesprávný" obsah není cenzurován.

Počátek

Krádež začala, když zaměstnanec Googlu v Číně klikl na odkaz na infikovanou stránku, která mu byla zaslána pomocí IM programu. Útočník byl o té doby schopen přistupovat do počítače tohoto zaměstnance, a následně i do softwarové základny v Kalifornském sídle Googlu. Útočník měl také přístup do interní složky Googlu zvané Moma, ve které jsou uloženy informace o všech zaměstnancích Googlu a jejich specifických projektech.

 

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Tomáš Lacina

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7347 domén 6150 1197

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Tomáš Lacina
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700