Google slavil 1. Apríl.

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/google.jpg

„Myš a klávesnice byly sestrojeny v dobách, kdy ještě internet neexistoval. Proč tedy stále používáme zastaralou technologii? Představujeme Gmail Motion – ovládejte Gmail pomocí svého těla.“

S tímto textem včera přišel Google, že se týká nové avšak fiktivní technologie Gmail Motion, díky níž mohou uživatelé pracovat se svým Gmailem pouze pomocí tělesných gest. Co víc, podle motivačního videa, jenž Google pro příležitost žertovného dne připravil, je možné dokonce formou pohybů doplňovat části psaných vět. Na oficiálních stránkách onoho inovačního projektu naleznete tři precizně připravená videa, jež velice přesvědčivě představují schopnosti nové technologie.

 

Produktový manažer Googlu Paul McDonald v instruktážním spotu vysvětluje, že lidé jsou již unaveni neustálým sezením před monitory a používáním myši s klávesnicí pro práci s emailem. Namísto toho Gmail Motion umožňuje otevírat elektronické dopisy způsobem, kdy se uživatel postaví před svou webkameru a předstírá otevírání obálky. Odpověď na email pak realizujete pohybem vztyčeným palcem směrem za sebe. Pro odeslání emailu si stačí olíznout prst a přilepit fiktivní známku na fiktivní dopis smile.

Více videí zde: http://mail.google.com/mail/help/motion.html


Mnoho lidí bylo určitě zklamáno když zjistili, že tento zázrak nefunguje. Kdo by nerad používal počítač pouhými jednoduchými pohyby rukou. I když již existuje pár zařízení jako Kinect od společnsoti SONY, stále nejsou tak rozsáhlá abychom je mohli používat téměř všude. 

Google se opravdu snaží a v možnostech instalace takzvaných Extensions (z angl. "Rozšíření") si můžete do svého prohlížeče nainstalovat utilitku, kde si nadefinujete pohyby myší a ty nahradí běžné tlačítka ve Vašem prohlížeči. Tato utilitka má název Smooth Gestures a stáhnete si ji pro Váš Google Chrome právě zde.

Smoothgestures

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Tomáš Lacina

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7347 domén 6150 1197

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Tomáš Lacina
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700