Google spouští internetové uložiště

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

google-full.jpg

Nabízejíc přímou konkurenci proti podobné službě Amazonu, Google ve středu spustil brzkou verzi svého internetového uložiště. Stejně jako momentálně více známe uložiště Amazonu (Simple Storage Service - S3, část AWS), "Google Storage for Developers" nabízí mechanismus využít nahrání dat na servery Googlu v tzv. "Google housech" a udržet data v bezpečí a rychle dostupné. Služba je navrhnuta tak, aby nabízela nízkoúrovňový přístup k informacím uloženým na síti. Weby a aplikace mohou využívat dat na těchto serverech, Google zpoplatňuje službu podle množství využitých dat, čili "čím víc používáš tím víc zaplatíš".

Spolehlivé uložiště

Google oznámil tuto novou službu na konferenci "Google I/O conference". "Vývojáři mohou jednoduše připojit nebo nahrát své aplikace na rychlé, spolehlivé uložiště v mnoha datových centrech napříč USA". Řekla na svém blogu Jessie Jiang, členka "Google Storage for Developers". Služba je dostupna pouze na pozvánku pro "omezené množství amerických vývojářů". Tito uživatelé mají za úkol testovat službu momentálně mají k dispozici 100GB místa pro své data a bandwidth 300 gigabytů za měsíc.

Ceny

Ceny jsou 17 centů/GB/rok, 10 centů za každý nahraný gigabyte na server. 15-30 centů za stažený gigibyte. V tomto má Google velkou výhodu oproti S3 od Amazonu, kde je placení poněkud dražší a komplikovanější.

BigQueary, Prediction

Google dále uvedl, že služba bude podporovat "BigQuery", které může bát použito k prozkoumání množin dat. Dále uvedli, že bude k dispozici i služba "Prediction", která odhalila moderní a pokročilé "samoučící" algoritmy Googlu, aby byly Vaše aplikace ještě chytřejší. Služba pomáhá ve čtení dat, umožňuje tak rozhodovaní v reálném čase.

 


Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700