Google už není jen na internetu… distribuuje ho

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

google-fiber_2.jpg

Začátkem tohoto roku oznámil vyhledávací gigant nasazení experimentální ultra vysokorychlostní optické sítě 1Gb/s. Předpokládal 50-500tis uživatelů v různých komunitách po celých USA. Nyní zjišťuje, že vše jde pomaleji, než se předpokládalo.

Google Fiber

Je tým, který má projekt na starosti. Tento týden byl jeho vedením pověřen Milo Medin, který prohlásil, že společnost potřebuje více času na vyhodnocení, které z měst a obcí se projektu zúčastní. Zájem velký-na nabídku odpovědělo 1100 obcí a komunit. Má to vše ještě jedno úskalí. Podle Medina se spousty podnikatelů v místech určených k zasíťování Google internetem na tomto snaží přivydělávat a dělat si reklamu na úkor Googlu. Hlavní město státu Kansas, město Topeka si dočasně změnilo název na „Google Kansas, hlavní město vláknové optiky“.

Kansas_2

Testovacích 850 přípojek již běží

Ačkoli Google není připraven projekt rozjet ve své původní tezi, je již zasíťováno 850 uživatelů na Stanfordské univerzitě, která je v samotném srdci Silicon Valley, což je jak známo srdce počítačové doby. Sídlí tu například Intel, AMD, Facebook, eBay Hawlett-Packard a mnoho dalších.

Optic_2

Závěr

Google se omluvil za zpoždění projektu a slibuje prohlášení na počátku Nového roku. Je potřeba si uvědomit, že 1Gb/S čili 100MB/s je obrovská rychlost, která se bude jen těžko reálně uplatňovat v běžném používání internetu. Alespoň z pohledu českého uživatele. Vezmeme-li v potaz, že v dnešní době nabízená připojení uživatelům běžně dostačují ve všech typech použití, není potřeba až tak „nenasytně“ toužit po vyšších rychlostech. Ono jen zvyšovat rychlost připojení také není vše. Je nutné se také zaměřit na to, aby servery uživatele „jedoucích“ na tomto připojení stíhaly zásobovat žádanými daty. Což si myslím, že jim moc nejde :-)

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Tomáš Lacina

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7347 domén 6150 1197

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Tomáš Lacina
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700