HP hodlá koupit Palm

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

zajimavosti/img/hp.jpeg

HP ve středu oznámil, že hodlá za 1.2 milard dolarů koupit Palm. Tento tah by mohl zase trochu zamíchat trh s mobilními zařízeními a pro Palm je to v podstatě záchranné lano, neboť firma se pomalu ale jistě potápěla ke dnu. HP díky tomu navíc takříkajíc v ceně získává vlastní mobilní operační systém webOS.

HP k tomuto obchodu řeklo něco ve smyslu, že díky tomuto tahu se budou moci agresivněji podílet na lukrativním trhu s mobilními zařízeními a to díky kombinaci jejich velikosti, konexí a financí s inovativním operačním systémem. Doslova skrze Todda Bradleyho HP řeklo: „ Operační systém Palmu poskytuje ideální platformu pro rozšíření mobilní strategie a vytváří jedinečnou HP zkušenost napříč mnoha přenosnými zařízeními. Palm nám navíc přináší velmi schopný tým a důležitou obchodní značku.“ Podle všeho HP doufá, že toto spojení vytvoří konkurenceschopnou silnou kombinaci.

K otázce proč HP kupuje vlastní operační systém, místo toho, aby stavělo na open sourceovém Androidu, se nikdo zodpovědný nijak blíže nevyjádřil. K dispozici tedy máme jen nic neříkající všeobecné prohlášení, že HP chce nadále zůstat důležitým partnerem Microsoft, ale že webOS umožňuje přinést zákazníkovi vlastní kvalitní systém. Těžko říct, jak moc je zachování partnerství s Microsoftem v tuto dobu vůbec horké. Každopádně HP naznačilo, že má s webOS docela velké plány. Nehodlá jej nasadit pouze do chytrých telefonů, ale také do netbooků a tabletových zařízení.

O celé této dohodě se dá říct, že vytáhla Palm z hrobu. Jeho spokojení uživatelé tak mají důvod k radosti, přeci jenom, jsou mnohem horší místa než HP, kde mohl Palm skončit. Je možné, že s podporou takového magnátu, jakým HP bezesporu je, bude moci Palm konečně alespoň částečně rovnocenně konkurovat velkým hráčům na poli mobilních operačních systémů, jakou jsou i iPhone OS, RIMacký BlackBerry OS, Microsoftí Windows Phone OS, s Android OS od google či Symbian OS.

Pokud vše dobře dopadne, bude ještě třeba zajistit podporu vývojářů. Pouze třicet procent z nich se totiž vyjádřilo, že budou či plánují vyvíjet software i na jinou platformu než jen na velkou pětku. A jak konkrétně mluví čísla? Podívejme se na počet aplikací pro jednotlivé operační systémy:

  • Palm: 2 000
  • Android: 50 000
  • iPhone: 200 000

Je tedy vidět, že rozdíly jsou propastné. K dispozici je ještě jedna sada čísel a to je procentuální zastoupení OS na chytrých telefonech v březnu 2010:

  • webOS od Palmu: 3%
  • Android od Google: 46%
  • iPhone OS od Apple: 39%

HP se však těchto čísel nezaleklo a očekává, že obchod bude dokončen do konce třetího fiskálního čtvrtletí. Uvidíme, kam až to HP s webOS dotáhne, my jako zákazníci můžeme být jen rádi, že máme zas o možnost více.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7343 domén 6145 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700