Hackeři vítězí nad SONY

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/sony.jpg

Japonský koncern SONY se snaží bránit proti hackerům jak jen to jde. Sony Playstation 3 je zatím nejlépe odolná konzole ze všech existujících. Poslední dobou se ale stávala terčem těch nejlepších hackerů světa a výsledkem bylo její odemčení. Zasloužil se o něj zejména George „GeoHot“ Hotz a skupina hackerů čítající přes 100 lidí s názvem fail0verflow. Sony nakonec zradila banální chyba v šifrování, která umožnila, že uživatelé mohou hrát pirátské kopie her, které si zdarma stáhnou z internetu, namísto aby si je běžně koupili. Sony okamžitě neváhalo GeoHota a skupinu fail0verflow žalovat za porušení Digital Millennium Copyright Act, když jej navíc i obvinila z toho, že se na prolomení finančně obohatil ("Uvidíme se u soudu", vzkazuje Sony hackerům z fail0verflow a GeoHotovi).

Imadfges

Sony jako podnět vydalo poté aktualizaci firmwaru verze 3.56. která blokovala možnost instalovat neschválené aplikace, jakýsi softwarový klíč. Prý se některým uivatelům stalo při startu konzole, že se zablokovala a nešla dále spustit. Odpověď Hackerů na tento bezpečnostní krok bylo vydání upravené verze firmwaru během několika hodinách, díky které může pirátství fungovat dál...

V tomto má prsty osoba s přezdívkou KaKaRoToKs, jehož "talent" využil pro odblokování konzole Nintenda Wii. Sony tak čeká ještě dlouhá cesta, než se dokáže bránit všem těmto útokům dychtivých Hackerů. GeoHot dostal zákaz do budoucna provádět jakýkoli Hacking vůči SONY a musel odevzdat veškeré vybavení, které použil pro "vloupání" do systému. Což samozřejmě je pro SONY cena útěchy oproti tomu co GeoHot provedl a ochudil tak firmu a o nemalé peníze.

GeoHot:

Imaages 

Zcela jinou cestou se vydal Microsoft, který si prolomení ochrany svého pohybového zařízení Kinect nic nedělá a velkoryse přistoupil i k hackerům, kteří stáli za odemčením mobiln platformy Windows Phone 7, když s nimi navázal spolupráci a pozval je do svého sídla v Redmont. Prostor k seberealizaci potom nabídl i GeoHotovi, jemuž by zdarma poskytl telefonsmile

Windows Phone 7:

Images_3

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-16:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7307 domén 6116 1191

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1600X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1600