Hackeři získali miliony citlivých údajů uživatelů herních konzolí SONY

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/ps3hacked.png

Velikému skandálu nyní čelí SONY, neznámému hackerovi se podařilo prolomit miliony citlivých údajů. Nejde zase tak moc o jména, hesla, nákupní hsitorie ale hlavně bylo odcizeno 77 milionů údajů platebních karet, bez kterých se nedá hrát či dívat na fimy přes internet.

Síť PlayStation Network poskytuje on-line herní služby, pomocí kterých mohou hrát uživatelé z celého světa proti sobě. Mimo to však umožňuje i přehrávání filmů či hudby přímo z internetu. Uživatelé však musí poskytnout mnohé osobní detaily včetně detailů o své platební kartě. Ve středu 20. 4. 2011 byla z důvodu útoku odstavena z provozu online herní síť PlayStation Network společně se službou Qriocity. Teprve po šesti dnech společnost Sony veřejně oznámila, že se jedná o mnohem závažnější důsledky napadení sítě, než jen několikadenní odstávku služeb. Na internetu se začal objevovat text: "Sony nevylučuje ani to, že útočníci získali uživatelská čísla kreditních karet", což bylo doslova škoující pro uživatelé online služeb.

Tato hláška se objevila na portálu herních konzolí SONY PS3:

"Domníváme se, že neautorizovaná osoba získala přístup k následujícím informacím, které jste nám poskytli: jméno, adresa, země, e-mailová adresa, datum narození, heslo a uživatelská přezdívka. V tuto chvíli neexistuje důkaz o tom, že by byly ukradeny i data kreditních karet. Nicméně tuto možnost nemůžeme vyloučit,"

Proč Sony informovala uživatele skoro s týdenním zpožděním?

Množství rozhořčených zákazníků se prostřednictvím fóra na oficiálním blogu Sony pochopitelně dotazuje, "proč provozovatel sítě zveřejnil informaci o nepříjemné situaci až necelý týden po útoku a vystavil tak všechny zákazníky potenciálnímu riziku napadení nejen bankovních účtů?". Odpověď Sony byla: "Vzhledem k povaze útoku bylo třeba podniknout rozsáhlé prošetření, které zabralo velké množství času, tudíž mohla společnost zveřejnit relevantní informace až nyní". Sony také dále ujišťuje uživatele, že najala bezpečnostní firmu, která se bude útokem dále zabývat a hledat osoby odpovědné za odcizení informací a současnou nefunkčnost sítě. "PSN by měla být opět v provozu během jednoho týdne" vzkazovali rozčíleným zákazníkům.

Kdo za tím stojí?

Je prý možné, že jistá skupina Anonymous provedla tento nepříjemný čin a to jako akt pomsty za soudní stíhání autorů prolomení ochrany herních konzolí Sony Playstation 3. Anonymous samozřejmě popírá, že by za tímto útokem stála. Avšak skupina Anonymous prostřednictvím svých stránek tvrdí 'Sony se má ještě na co těšit", z důvodu neúspěšného útoku kuje odvetu. Ten měl proběhnout z důvodu neoprávněného zásahu do soukromí uživatelů a za soudní stíhání George Hotza a Grafa Chokoa, kteří jsou zodpovědní za prolomení ochrany PlayStation 3.


Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7354 domén 6155 1199

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700