Husí pero a inkoust, nebo klávesnice a deset prstů?

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

keyboard.jpg

Když v letošním roce oznámily úřady v Indianě, že se v jejich školách bude učit psací písmo pouze dva roky a následně už jen psaní na klávesnici, vyrojilo se mnoho různých ohlasů. Některé děkovaly Bohu, že někdo našel odvahu pro takto razantní krok, jiní zase Boha ptaly, co se to děje s dnešním světem.

V Indianě došli k závěru, že psací písmo za pomoci tužky a papírů, je již přežitek a nikdo jej v pokročilém věku nepoužívá. Na základě tohoto zjištění se pragmaticky rozhodli vyčlenit jej z rozvrhu hodin na základní škole a tím rozdělit svět na dva tábory.   

První skupina

Do této první skupiny se řadí odpůrci povinného psaní všemi deseti, na úkor psaní psacím písmem. Hlavními argumenty jsou spojení jemné motoriky, a psaní. Dále také plynulost myšlení při psaní rukou, jelikož se jedná o plynulý pohyb a také o delší spojitý obraz k porozumění. Objevují se také teorie o ztrátě schopnosti psát a podepsat se bez PC a zániku psacího písma jako formátu slova, ale to je spíše hudba následujícího století.

Druhou skupina

V této skupině jsou přívrženci novodobého postoje k psaní na klávesnici. Především pragmatici, kteří akceptují fakt, že v dnešní době již psací písmo nikdo příliš nevyužívá a pro jakoukoli administrativní práci je psaní na PC podmínkou. Také se objevují ohlasy, že psaní všemi deseti přispívá k nácviku koncentrace. Důkaz o nutnosti zvládat psaní na PC je také nově zveřejněný výzkum NUOV a to že ovládání PC je požadováno u 59,6 % inzerátů na internetu.

Nic nového

Je možné, že pro některé tato zpráva byla šokující, ale v české republice se s touto myšlenkou setkáváme již delší dobu. Například v roce 2008 bylo zařazeno psaná všemi deseti do výuky informatiky na několika základních školách.

Závěrem

I když se může zdát, že toto nemá s magazínem o technice nic společného, opak je pravdou. Právě úplné převedení psaní z pera a papíru na klávesnici, disk a monitor, může přinést nové technologie v tomto odvětví a je jen otázkou času kdy se ve větší míře začnou uplatňovat ergonomické klávesnice, pro správné psaní a projektory klávesnic.200506062300-msklavesnice1 

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700