Jak vybrat case?

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/aufmacher.jpg

Při výběru case to dnes nemají zákazníci lehké. Na trh expadují stále větší množství PC skříní(case) s různými vychytávkami, barevnými módy, tvary a cenami. Pokud se zákazník nebojí zaplatit větší peníz za case nabízí se mu vskutku pěkné modely a nebo pokud je zručný a vynálezavý, může si case postavit podle svého. Toto se však doporučuje pouze zkušeným uživatelům a montérům. Může se stát, že komponenty (hardware) počítače přišroubujeme do zkratu a plošné spoje jsou nenávratně zničeny.

Half-life-2-pc-case-mod-1

Čím se řídit při výběru case?

Při výběru case by mělo být zohledněno, zda je počítač využívaný nenáročnými uživateli a nebo naopak je používaný pro náročné aplikace. Slabší počítače jsou vyrobeny z měnších komponent a jsou přímo uzpůsobeny k tomu, aby zabraly co nejméně místa. Proto je pro ně možné vybrat i skříň menších rozměrů. Do větší skříně se však dají osadit také. Naopak to boužel nefunguje.


Druhy velikostí

Minitower - tato velikost skříně je určená pro základní desky formátu microATX, běžnou základní desku do takové sříně nenamontujete

 

Mini

Middletower - střední velikost, tedy pro běžný počítač. Skříň tohoto rozměru pojme každou základní desku a je v ní i dostatek místa pro další rozšiřování PC komponent

Middle

Bigtower - tyto skříně jsou určené především pro ty uživatele, kteří mají hodně rozšiřujících zařízení v počítači - tedy mnoho optických mechanik, PCI karet či pevných disků apod.

Big

Vzhled skříně

Jak jsem již nastínil v úvodu, existuje mnoho vzhledů a technologie připevnění mechanik do přední části case. U starších case se veškeré mechaniky připevňovali šroubkama do takových rámů ve přední části. V dnešní době se vyrábí case s různými technikama zacvaknutí či ručním otočení pro upevnění mechanik. Nemusíme tak složitě šroubovat tiěrné šroubky a upevnění je dostačující i v případě vibrací, které jsou nežádoucí pro mechanciké jednotky.

Inwin-griffin-case-drive-cl Element-s-014


Také není vhodné kupovat bílou case, protože po čase zežloutne a pohled na ni není zrovna moc pěkný.Dnešní case mají většinou na přední části usb porty pro snadné zasunutí USB zařízení a člověk se tak nemusí protahovat pod stolem a poté si lámat ruku aby např. zastrčil flashku do zadního panelu.

Síla materiálu

Síla materiálu je další faktor, který může být příčinou větších vibrací a následnému poškození mechaniky. Je tedy dobré se zajímat i o kostrukci skříně a sílu plechu, ze kterého je vyrobená. Je to důležité při pozdějšímu provozu. Pokud je skříň z tenkého plechu či vše nesedí jak má, může díky vibracím, které vytváří pevný disk a ventilátory drnčet. To určitě není příjemné ani v kanceláři a už vůbec ne v obývacím pokoji.

Cirkulace vzduchu

Každá case by měla být uzpůsobena pro dobrou cirkulaci vzduchu, tedy chlazení. Komponenty, ze kterých se počítače skládají mají stále větší a větší výkon a je nutné je i více chladit. Vzduch by měl procházet celou case jako na obrázku. Nemělo by se stávat to, že se vzduch ve skříni zdržuje, otepluje se tak zbytečně a nechladí komponenty PC.Cirkulace

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-16:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7144 domén 5976 1168

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 553 810 250 (PO-PÁ 8:00-16:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1600X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 553 810 250
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1600