Jak zlepšit pozici webu ve vyhledávačích

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

seo1.png

Přinášíme pro Vás stručný návod jak jednoduše dostat své webové stránky do vyhledávačů, resp. zlepšit jejich pozici při vyhledávání. Návod slouží ke stránkám zdarma , které nabízíme jako doplňkovou službu k webhostingu.
Když bylo zmíněno vyhledávání, v úvodu by bylo ještě dobré si jednoduše vysvětlit, jak vlastně samotný proces vyhledávání probíhá. V následujícím textu se budu se věnovat postupu vyhledávače Google (každý vyhledávač používá trochu odlišné algoritmy vyhledávání).

Vyhledávání

Každý vyhůedávač používá vyhledávací roboty, kteří neustále procházejí webové stránky společně provázané hypertextovými odkazy. Jako první se vyhledávací robot zaměří na samotné adresy webu. Adresy jsou následně řazeny do seznamu určeného na procházení obsahu. Tento proces se nazývá indexace. Pro koncového uživatele to v praxi znamená, že zadá do vyhledávače slova, která považuje za důležitá a vyhledávací robot projíždí svůj seznam a řadí výsledky podle relevantního obsahu. Relevance a samotné koncové pořadí, je ovlivněno mnoha dalšími faktory, například pagerankem, který v podstatě vyjadřuje počet zpětných odkazů na danou stránku.

Pár dobrých rad, které zlepší pozici ve vyhledávačích

V následujících bodech rozebereme jak postupovat při základní optimalizaci webu pro vyhledávače a demonstrujeme tyto techniky použité v praxi na jednom z našich webů.

Výběr vhodné domény

Při výběru té správné domény je dobré mít na paměti, že vhodně vybraná doména vám podstatně pomůže vylepšit pozici. Pro náš ukázkový web www.vejmola-production.cz by tedy byla vhodnější doména, která by obsahovala primární činnost subjektu, například www.natacenisvateb.cz.

Titulek webu

Zvolíme si jedno slovo nebo spojení, které bude charakterizovat celý web. Pokud například se zabýváme focením v Ostravě. Zvolíme za klíčové slovo "fotostudio Ostrava", nebude volit pouze "fotostudio" - protože čím obecnější slovo, tím hůře půjde dostat do předních výsledků vyhledávání. V administraci našich stránek pak jej nastavíme následovně.

Vejmola-titulek-webu
Tedy v případě našeho klienta, byla zvolena následující klíčová slova: natáčení plesů, svateb, kulturních událostí. V tomhle směru by bylo vhodnější zvolit jedno nejdůležitější spojení, například natáčení svateb Prostějov.

Nadpisy jednotlivých stránek

Každou stránku je možné optimalizovat pouze na jedno klíčové slovo nebo spojení. Určíme si tedy další klíčová slova nebo spojení a při psaní článků, je používáme. Níže uvedená ukázka je zaměřena na optimalizaci pro spojení natáčení svateb Prostějov. Spojení napíšeme do názvu článku a následně použijeme i v samotném textu. Ideální jsou 2 – 3 slova, která přesně charakterizují požadovanou činnost a vybraný region zájmu, například natáčení svateb Prostějov.

Vejmola-nadpis-stranek

Obsah stránky - výběr klíčových slov

To nejdůležitější je správný obsah stránky. Pamatujte, každou stránku můžete optimalizovat pouze na jedno slovo nebo slovní spojení. Zvolíme si tedy správné klíčová slova. Klíčová slova si určíme sami, podle toho co si myslíme, že by klienti mohli vyhledávat nebo může pomoci například našeptávač na seznamu.

Seo1
Pokud jde o stránky www.vejmola-production.cz, zde náš klient optimalizoval svoje texty pro klienty, kteří se zajímají natáčení svateb v Olomouckém kraji, respektive na Prostějovsku. Do textu se snaží vložit co nejvíce klíčových slov, avšak ne na úkor kvality textu. V textu je výhodné klíčová slova vyznačit tučně. Zde ukázka:

Text-klicova-slova
Jak je patrné z ukázky, do malého odstavce je možné vložit dostatek klíčových slov, aniž by přitom utrpěla smysluplnost daného textu.

Aktualizace webu

Vaše webové stránky je velmi výhodné často aktualizovat, ideálně každých 14 dnů a do textu novinky opět vložit relevantní klíčová slova. Častější aktualizace webu zaručí častější návštěvu robotů. Na ukázkovém webu jsou prováděny aktualizace velmi často, viz. obrázek níže.
Plocha

Zpětné odkazy

Velmi důležitým prvkem optimalizace je dostatek zpětných odkazů. Zpětné odkazy je možné zajistit:
1/ odkaz na svůj web uvádějte například v podpisu v diskuzích, či na facebooku, ve svých publikacích na stránku upozorněte v tematických diskuzích na internetu,
2/ stránku registrujete do všech možných katalogů (seznam, centrum, atlas, atd ... ), tuto službu nabízíme , pokud máte o tuto službu zájem, kontaktujte naši nonstop technickou podporu ,
3/ požádejte weby svých kamarádů o výměnu odkazů.

Důležité je, aby stránky, na kterých se Váš odkaz bude nacházet, měli vysoký page rank, tyto stránky přestavují pro Google vysokou relevanci .

Monitoring návštěvnosti

Důležité je také sledovat, jak se vyvíjí návštěvnost, jak kdo hledá webové stránky, jestli přicházejí lidé z referenčních stránek nebo jaká zadávají klíčová slova. Tedy případně si text upravit podle nejčastěji zadávaných klíčových slov. K tomuto účelu slouží například analytický nástroj google analytic .


Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7027 domén 5873 1154

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1600