Kinect Windows SDK beta

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/large.jpg

Společnost Microsoft vydala pod otevřenou licencí Windows SDK (beta), kterývznikl ze spolupráce Microsoft Research a Interactive Entertainment Business pod otevřenou licencí a umožňuje tak zdarma zkoumat možnosti využití Kinectu v nových oblastech. "Čekání skončilo, jsme velmi nadšeni, že můžeme říci, že Kinect SDK pro Windows je dostupný ke stáhnutí" řekl ředitel vývoje Jeff Sandquist.

Kinect je zařízení pro herní konzole od Microsoftu s názvem xBox 360, které snímá gesta a pohyby lidského těla a otevírá tak pro ovádání her novou dimenzi. Funguje bez nutnosti použití ovladače nebo jiného zařízení, které musíme držet v ruce. Kinect se dále vyvíjí a získal si oblibu nejen mezi hráči her ale také téměř všech věkových kategorií. Doposud neexsitovalo žádné vývojové prostředí, kde by si i ti, kteří mají nějaké zkušenosti s programováním mohli aplikace vyvíjet sami.
Microsoft-kinect-for-windows-sdk-0

S tímto programem dostanete plný přístup k streamu Kinect, včetně video RGB, kameru a mikrofon. Také: skeleton tracking (sledování pohybů), rozhraní pro rozpoznání gest, schopnost sledování pohybu dvou osob zároveň, pokročilé audio aplikace, potlačení šumu, směrový zvuk umístění a integrace rozpoznávání řeči systému Windows API, přístup k čtyř-elementovému mikrofonu od Microsoftu, který zachycuje prostorový zvuk a pomocí něj se dá lokalizovat zdroj zvuku. Zapotřebí bude také Microsoft Visual Studio 2010 s podporou jazyků C++, C# a nebo Visual Basic pro správnou funkci.

"Jedná se o první krok." uvedl Anoop Gupta, vědec z Microsoft Research (vývoj) a dodal, že nyní budou sledovat reakce od uživatelů, aby jej mohli vylepšovat. Také připomněl, že "Tato aplikace je nekomerční ale naším záměrem je vydát komerční SDK, zatím ale nevíme přesně kdy. "

Instalace je podle všeho velmi snadná, speciálně na Windows 7. Dokumentace má sice 100 stran ale kdo aspoň jednou zapojoval nějakou konzoli, nebo jiné zařízení, nebude mít problém. Společnost také plánuje zveřejnit video které demonstruje jak používat Windows SDK beta.

"Nadchly mne možnosti tohoto programu, takže si můžete vzít své výtvory, které budou mít dopad na stovky milionů lidí, kteří dnes mají počítače." řekl Gupta v závěru tohoto oznámení.Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7343 domén 6145 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700