Kořenový DNS server v Číně vypnut

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

blockedinchina.jpg

Kořenový DNS server umístěný v Číně, který byl asociován s problémy v Chile a Americe byl definitivně odpojen od internetu. Čin serverového operátora tohoto serveru (Netnod) vypadá, že vyřešil problém, který způsoboval bezdůvodné blokování některých stránek Čínou.

Jak to začalo?

Operátoři v Chilském NIC centru si všimli, že někteří internetový provideři začali předávat chybné DNS informace podle všeho odvozené z Číny. Čína využívá DNS systému pro prosazování své internetové cenzury na jejich tzv. "Velkém čínském firewallu (Great Firewall of China)", provideří vyúživali tyto chybné DNS záznamy.

Toto znamenalo, že uživatelé snažící se připojit na FaceBook, Twitter, YouTube byli přesměrováni na čínské počítače.

Chilští provideří VTR, Telmex a pár dalších, všichni využívají služeb upstreamového providera Global Crossing, byli ovlivněni. Chile NIC prohlásilo, že problém přetrvával po několik dní, než byl ohlášen veřejně.

Server NIC Chile v Kalifornii byl zasažen také. Doteď není jasné jak mohl být zasažen i tento server, předpokládá se, že špatné informace přisly skrze síť Network Solutions nebo Equinix. Network Solutions se od tohoto problému distancovali, neboť to není páteřní poskytovatel konektivity pro NIC Chile. Firma Equinix se k problému odmítla vyjádřit.

Netnod, který drží spravuje kopii svých kořenových DNS serverů v Číně, v této době "stáhl ohlášení cest" tvořených hlavním serverem. Toto opatření efektivne odpojuje server od internetu. Netnod také prohlásil, že jejich server neobsahoval chybné data, které přesměrovávaly internetový traffic. S firmou souhlasí i počítačová experti, říkají, že záznamy upravovala pravděpodobně čínská vláda snažící se prosazovat svůj "Great Firewall of China".

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700