Léčba rakoviny pomocí LED diod

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

plastic.jpg

Světlo je většinou považováno za hlavního vinníka rakoviny kůže, a proto zní nepravděpodobně, že by mohly LED diody léčit tuto zákeřnou chorobu. Avšak tým výzkumníků UC Irvine pracující v laboratoři Anthonyho Durkinna na Kalifornské univerzitě trvá na tom, že světlo z LED diod může být nápomocno při odstraňování rakovinných buněk.

Týmu UC Irvine se podařilo vynalézt přístroj, který obsahuje pěti-barevné spektrum LED diod. Diody zobrazí na kůži s výraznou intenzitou vzory, které se mění individuálně u každého pacienta v závislosti na struktuře jeho tkání a pigmentu. Výsledný obraz potom ukáže stav postižené tkáně a dále je možné posoudit, jak léčebné světlo cestuje v postižené tkáni. Nyní se vědci na pokusných pacientech pokouší zjistit jak velká je účinnost léčby a zda-li nemá jakýkoliv negativní dopad na pacientovo tělo.

Imgres_2

Tato nová technika má za úkol zvýšit účinnost fotodynamické terapie, kterou se léčí zatím jen rakovina jícnu a plic. Vědci zkoumali jaký má vliv na léčbu rakoviny kůže spojení LED zobrazovací techniky s fotodynamickou terapií a výsledek ukázal, že objevili nový zázrak v léčbě rakoviny kůže. Zjednoduššeně přístroj funguje tak, že do místa postiženeho rakovinou vnese lékař světlo-absorbující chemikálie, potom ho vystaví světlu, které vyzve organismus k výrobě chemických látek nazývajících se kyslíkové radikály a ty následně ničí rakovinné buňky. Technika má potenciál k léčbě nejčastějšího typu rakoviny kůže nonmelanoma, tzv. bazalního karcinomu.

Oscplaster

Závěry výzkumu by měly být prezentovány na 94. výročí zasedání optické společnosti Frontiers in optics (FiO), které se bude konat v New Yorku a to 24 - 28 října 2010.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700