Maxthon - plnohodnotný prohlížeč

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/maxthon3-1.png

Maxthon je méně známý prohlížeč se zobrazovacím jádrem Trident, který používá známý Internet Explorer. Je tedy tzv. nadstavbou tohoto prohlížeče. Maxthon je prohlížeč, který disponuje oproti ostatním prohlížečům mnoha rozšířeními jako například: skinovatelnost, RSS čtečka, gesta myší (jako u Google Chrome) a podobně. Také uživatelské prostředí se dá různě přizpůsobit uživateli. Prohlížeč pracuje se záložkami , nebo panely jako mají většina moderních prohlížečů (možnost prohlížení více stránek najednou v jednom okně).

Maxthon se dá přizpůsobit vašim potřebám a příjemnému prohlížení webových stránek. Možnosti přizpůsobení jsou nastavení zabezpečení, uspořádání rozhraní, a užitečné pluginy, které si můžete stáhnout jako osobní nástroj pro správu informací. Maxthon nabízí on-line podporu na svých internetových stránkách, což bych zařadil mezi velká plus.

 

Avšak navzdory těmto výhodám postrádá několik funkcí kterými disponují modernější prohlížeče, jednou z nich je například rodičovská kontrola, inteligentní panel nástrojů, a nebo anti-phishing technologie - jeho hlavní slabost.

Vzhled prohlížeče Maxthon 3:

1297935827-maxthon-317905-imgcache

Díky prohlížení v záložkách, lze rychle přecházet z místa na místo a otevřít několik stránek v jednom okně procházení. Po dokončení vyhledávání na webu, uložte skupinu stránek a můžete pokračovat později. Zajímavostí je, že Maxthon dokonce umožňuje otevřít již zavřené panely pomocí funkce undo (z angl. "Napravit).

Snadné použití

Při ukončování práce s prohlížečem se zobrazí hláška, zda chcete uložit relaci. Toto je poměrně užitečná vlastnost, pokud si přejete někdy pokračovat v prohlížení, můžete začít přesně tam, kde jste skončili. Maxthon je podobný Exploreru svým rozložením. Všechna tlačítka jsou dobře označeny a můžete přizpůsobit liště prohlížeče, aby vyhovovala vašim potřebám. Prohlížeč podporuje také práci na základě gest myší. Tuto funkci nabízí také jeden z pluginů pro Google Chrome.

Zabezpečení

V nastavení Maxthonu můžete zvolit blokování pop-up reklamy a reklamy normální. Dále můžete vyčistit celý prohlížeč jednou volbou a nikdo neuvidí Vaše osobní údaje. Maxthon chrání před viry a spyware, a zahrnuje kontrolu důvěryhodnosti internetové stránky, nemá však ochranu proti phishingu, což je docela problém.

Rychlost a kompatibilita

Maxthon se může chlubit technologii proti "zamrznutí" (tzv. anti-freeze), čímž bude procházení webem komfortnější a nestane se , že by se zasekával. 

Na závěr

Maxthon již získal pár ocenění, a tak se řadí mezi lepší prohlížeče. Avšak aby se udržel mezi lepšíma, budou muset vývojáři přidat několik funkcí, protože konkurence Chrome, Firefox, Explorer atd. se svým vývojem pokračují rychleji kupředu. Patrně zklamu fanoušky platformy Mac ale Maxthon na těchto OS bohužel nerozjedete, jedině na Windows a Android.Maxthon

Poslední verze Maxthon 3 už nevyužívá Trident, ale jako jádro zvané WebKit které používají prohlížeče Safari a Google Chrome. Od roku 2010 je mezi náma k dsipozici  Maxthon Mobile (viz. obrázek) pro Android. Aktuální verze Maxthon 3 umožnuje synchronizaci i s jinými verzemi Maxthon.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7352 domén 6152 1200

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700