Me on the Web - ať víte co se o Vás píše na internetu

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/112288-google-incs-logo_2.jpg

Google zahájil novou službu s názvem "Me on the web" [Já na webu], což je nový nástroj, který umožňuje komukoli sledovat své osobní údaje pokud vlastní Google účet. Pokud jsou informace o dané osobě zobrazeny ve vyhledávači, Me on the web zašle varovný email.Upozornění lze nastavit aby chodilo na email denně či týdně.

Výstrahy jsou zasílány vždy, když je uvedeno jméno uživatele, nebo když je zveřejněna jejich e-mailová adresa. Alternativně mohou uživatelé také vytvářet své vlastní upozornění pravděpodobně na základě telefonního čísla, nebo své adresy. Nová funkce také usnadňuje přístup k existujícím Google nástrojům, které pomáhají uživatelům odstraňit osobní informace z vyhledávače. Google využívá této příležitosti aby také upozornil na ochránu osobních údajů.

"Vaše online identita je dána nejen tím, co děláte, ale i tím, co jiní napíši o Vás - ať už je to zmíňka v blogu, označení na fotografii, nebo reakce na Váš status", Říká Google.

Me on the web je podobné jako služba Google Alerts, která posílá e-maily uživatelům, kdykoli je zadán vyhledávací dotaz do vyhledávače. Nicméně Me on the web je součástí Google Dashboard, kde si sami uživatelé nastaví svůj účet pro snadný přístup.


Začátkem letošního roku uživatel na rozsáhlé populární sociální síti Reddit zveřejnil údaje o podezřelé charity ve snaze ji odhalit. Pak se však ukázalo, že o žádný podvod nejde. Po ještě více takovýchto pokusů, Reddit představil pravidl, kdy uživatel dostane automaticky ban za zveřejňování osobních údajů o ostatních osobách.

BAN: Zamezení vstupu na server po určitý čas, ten závisí na velikosti prohřešku (porušení pravidel).


Úmyslné zveřejňování informací o druhých bývá často nepříjemné, například hackerská skupina LulzSec zveřejnila 26000 e-mailových adres a tvrdí, že je "sklízeli" z pornografických stránek.


Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Tomáš Lacina

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7347 domén 6150 1197

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Tomáš Lacina
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700