Microsoft XBOX 360 vs. Sony PlayStation 3

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

Jelikož jsem bývalým nespokojeným vlastníkem Playstationu 2 a současným nadmíru spokojeným majitelem XBoxu, nezaručuji, že tento článek bude pojat nestranně:-) I když se vám to možná nebude líbit, začnu následujícím nadpisem:

Microsoft XBox vs. Sony Playstation 2
Je to tak! I když si možná myslíte, že nové konzole jsou naprosto o něčem jiném, tak i tohle porovnání je důležité. Sony se na trh s konzolemi dostalo mnohem dřív než Microsoft a tak tato firma měla víc času udělat si jméno. A to se taky povedlo. Měl jsem konzoli Playstation i Playstation 2 a byl jsem spokojen. Když jsem poprvé viděl XBox, myslel jsem si, že nemá šanci. PS2 bylo rozšířené už před vstupem Microsoftu a tak to nejdřív vypadalo, že brzo zase zmizí. Jenomže to by nebyl Microsoft. XBox má silnější hardware, pevný disk (ten odbourává nutnost zakoupení memory karet) a hlavně o hodně šikovnější komunitu lidí, která se o XBox zajímá a dokáže s ním dělat parádní věci. Mno, přiznejte to, na PS2 si Linux nainstalujete těžko, že? Že je to nesmysl? Ne, a je to možné i bez modchipu a tedy i bez ztráty záruky. O tom se nebudu rozepisovat, koneckonců kdo se o to zajímá, ten už to dávno ví, a zastánci PS2 mi stejně neuvěří, že je XBox lepší alespoň co do všestrannosti použití. Ale napíšu zde alespoň pár věcí, co se dá dělat s očipovaným (!!!) XBoxem. Takže: Můžete přehrávat MP3, DivX, XviD, DVD, všechny druhy videa, obrázků, můžete brouzdat po internetu, hrát po internetu zdarma, vkládat do her vlastní soundtracky, dokonce si nainstalovat PCčkový nebo MACovský operační systém... No, je toho zkrátka hodně. A jelikož Microsoft přinese na trh XBox 360 dříve než Sony svůj Playstation 3, mohlo by se to vyvinout ještě zajímavě. Jsou zde i zajímavé tituly jako Quake 4 nebo Halo 3, které mluví ve prospěch XBoxu. PS2kové Gran Turismo mě nepřemluví, my XBoxáci máme Forza Motorsport, která podle mne vede. Hodně záleží na tom, jak moc půjdou nové konzole softwarově upravovat. Sice PS2kaři říkají, že konzole jsou na hraní, ale kdo z vás by si občas nepustil nějaké video nebo hudbu, že??? Sice můžete nacpat své pokoje videy, DVDčky, Hi-Fi věžmi, počítači... Ale proč, když se to vejde do jednoho zařízení??? Popojedem... Začneme u..

Sony Playstation 3
Začnu asi u technické specifikace.
Procesor: Cell 3,2GHz
Grafika: Nvidia RSX na frekvenci 550 MHz, 256 MB GDDR3 VRAM (700 Mhz) ; výkon až 228Gflops
Zvuk: Dolby 5.1, DTS, LPCM a další
Paměť: 256 MB XDR RAM (3,2 Ghz)
Paměti: Slot na výměnný HDD 2,5 palce, 6x USB, Memory Stick, SD karty, Compact Flash
Komunikace: Ethernet, Wi-Fi, bluetooth
Ovladače: 7x bezdrátový přes bluetoth, USB 2.0 "drátový", PSP přes Wi-Fi
Disková média: hry pro Psone, PS2 a PS3 na CD-ROM, DVD-ROM a BD-ROM, CD-DA, CD-R, CD-RW, SACD, SACD HD, DualDisc, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW, BD-R, BD-RE

Na první pohled tedy opravdu silná mašina. Na chvíli odhlédněme od hardwaru a softwaru a opravdu se podívejme na tuto konzoli zvenku. Opravdu mě tady Sony obrovsky překvapilo. Design konzole je naprosto úžasný. Drážka na média se táhne téměř přes půlku konzole, takže mohu říct, že Playstation 3 bude nejenom krásný, ale i malinký. No, podívejte se na fotku. Hardwarová specifikace slibuje, že je o co stát. Playstation 3 by měl jako medium pro distribuci her přinést Blu-Ray disky, které slibují kapacitu až 54GB. To je první věc, kde by měl Playstation 3 vést, protože XBox by měl používat pouze 9GB dvouvrstvá DVDčka. I když i to má své výhody. Dále jsou důležité hry, protože můžete mít nejsilnější hardware, ale ten vám může být k ničemu, když není čím ho využít. Takže hry:

Gran Turismo 5: Ano, tohle je značka kvality závodních simulátorů. Opravdu paráda, ale není to nic, co byste nemohli najít u XBoxu (Forza je skvělá, ale i ta bude mít buď pokračování nebo nástupce, který vyjde exkluzivně pro XBox 360.)
Tekken 6: Tyhle mlátičky moc nemusím, ale graficky to bude nejspíš skvělé.
Killing Day:

Microsoft XBox 360
Procesor: IBM 3,2GHz
Grafika: ATI na frekvenci 500MHz, 10MB DRAM (používá se hlavní paměť)
Zvuk: Dolby 5.1 a další
Paměť: 512MB GDDR3 RAM (700 Mhz)
Paměti: 20GB HDD
Komunikace: Ethernet, Wi-Fi
Ovladače: 4x bezdrátový, dále neověřeno
Disková média: DVD-video, DVD-Rom, DVD-R/RW, CD-DA, CD-Rom, CD-R, CD-RW, WMA CD, MP3 CD, JPEG photo CD, hry pro XBox

Hardwarově taky pěkné dělo. Když se podívám na design, není to taková lahůdka jako Playstation 3, ale také vypadá pěkně. No, taky se můžete podívat na fotku a pak to porovnat. Nyní bych se podíval na to, co jsem nakousnul u PS3. Jde o média pro distribuci her. Je zvláštní, že Microsoft chce použít dvouvrstvá DVD a ne Blu-Ray disky. Ale když se na to podívám, třeba skvělé závody Squadra Corse Alfa Romeo mají taky jen něco málo přes 0,5GB, takže možná bude 9GB pro hry na XBox 360 stačit. O novém XBoxu se také říká, že bude stejně dobře programovatelný jako první XBox. Takže když počkáme na první kvalitní modchip, tak možná budeme moci XBox 360 používat jako opravdové multimediální centrum. A stejně jako u PS3, i tady se podívám na některé hry.

Halo 3: Miluji Halo i Halo 2 a jestli Halo 3 přinese takový pokrok, jaký čekám, tak to bude naprostá bomba. Jen si zjistěte, jak se zvedla prodejnost XBoxu poté, co Microsoft vydal Halo 2 exkluzivně pro XBox. A Halo 3 bude nejspíš taky pouze pro XBox 360, takže to bude velký tahák.
Quake 4: Kdo by neznal Quake. A pokračování téhle hry prostě musím mít.
Prey: Moc toho nevím, ale vím, že jde o hru od výrobce Duke Nukem a že se o ní mluví jako o jedné z nejlepších her vůbec.

Těžko tedy říct, která konzole bude lepší, ale už vím, že Microsoft lépe taktizuje. Halo vyšlo i na PC. Byla to bomba a tak si Microsoft dovolil udělat Halo 2 pouze na svou konzoli. Kdyby se tohle dělo v případě exkluzivních titulů pro PS2, také by to možná vypadalo jinak. Nemůžeme ovšem soudit, která konzole bude úspěšnější. Ale bohužel to vidím na PS3, protože PS2kaře nikdo nepřesvědčí, že by XBox mohl být lepší. Ale podívejte se na to i jinak: Ne jako na souboj PS3 vs XBox 360. Spíše na souboj Sony vs. Microsoft. Která z těchto firem je na tom lépe? Ano, je to Microsoft. A je to pouze proto, že tato společnost vyrábí nejkvalitnější produkty, což mi nikdo nevymluví.


Autor: Big Banana

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700