Microsoft koupil Skype

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

img1.jpg

Softwarový gigant, firma Microsoft, která je tvůrcem nejrozšířenějšího operačního systému na světě -Windows- minulý týden odkoupila společnost Skype za 8,5 miliard $. To je v přepočtu asi 144 miliard korun. Kuriózním faktem je, že tuto částku Microsoft zaplatil hotově.

O Skype se také ucházely další velké firmy, jako jsou Facebook či Google, ale nakonec to byl Microsoft, který vyšel z tohoto střetu vítězně.  Zakladatelé Skype, jenž je v současné době nejrozšířenějším zprostředkovatelem telefonování přes internet (tzv. VoIP), na tom vskutku vydělali. Zhruba před 18 měsíci byla totiž hodnota společnosti vyčíslena „pouze“ na 2,5 miliardy $. V porovnání s touto částkou se zdá dohodnutá cena poněkud přemrštěná. Microsoft ale snad ví, co dělá.

Img2_2

Jedním ze základních důvodů, proč Microsoft uskutečnil tento obchod, je ten, že chce využít komunikační protokol, jenž Skype využívá a integrovat ho do některých svých stávajících produktů a služeb. Změna by se měla dotknout především služby Xbox live, operačního systému pro mobilní telefony Windows Mobile a také verze Windows pro osobní počítače, se kterou by měl být Skype mnohem více propojen. S integrací do systému Windows by se měla také rozšířit uživatelská základna, která je už v tuto chvíli velmi široká. Dalším možným důvodem převzetí je fakt, že odkoupením Skype si chtěl Microsoft zajistit dominantní pozici proti službě FaceTime od konkurenční firmy Apple. Což se mu bezpochyby také podařilo, protože počet uživatelů Skype je několikanásobně větší než FaceTime.

Microsoft-skype

Otázkou, která se nyní logicky nabízí, je jaký bude mít toto převzetí dopad na uživatele, kterých je již více než 170 milionů? To je v tuto chvíli těžké určit, ale základní idea Skype jakožto bezplatné služby by měla být zachována. Jestli se z tohoto sjednocení zrodí něco významného a přínosného pro uživatele  ukáže až čas, ale potenciálu v sobě skrývá bezesporu dostatek.

Zdroje: www.microsoft.com

            www.lupa.cz

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-16:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7144 domén 5976 1168

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 553 810 250 (PO-PÁ 8:00-16:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1600X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 553 810 250
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1600