Microsoft přišel s novou nadějí, impérium Apple však vrací úder už DNES

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

apple-vs-microsoft-vs-security-updates-2.png

Už je tomu nějaká chvíle, co skončila největší výstava spotřební elektroniky CES 2010 (Consumer Electronics Show). Každá trošku významnější firma, která se tímto odvětvím zabývá, si tuto show samozřejmě nemohla nechat ujít. K vidění byly televizory s 3D zobrazením, nejrůznější herní zařízení a celá škála tzv. gadgets – „vychytávek“. Microsoft si na CES však připravil speciální, dlouho očekávaný tah, kterým chce zlomit oblibu svého konkurenta – společnost Apple. Ta jej v poslední době válcuje především díky svému iPhonu, který dříve šéf Microsoftu, Steve Ballmer, jednoduše zepsul tím, že za tu cenu si jej snad nikdo nekoupí. Mýlil se…a to dost! Obliba všeho, na čem se objeví nakousnuté jablko, v poslední době natolik eskalovala, že se Microsoft rozhodl, že s dalším „revolučním“ zařízením musí svého rivala předstihnout. A tak se stalo – společně se společností Hewlett-Packard připravili nové zařízení, které má vykrýt spotřebitelskou díru mezi telefony a notebooky – tablet.

186172-ballmer-tablet-web-original_2


Tablet přeci není nic nového! Ale…

Říkáte si, tablet už tu přeci byl, tak jakápak novinka. Ale stejně to před zhruba dvěma lety nastartoval Asus se svým netbookem Eee. A jaká to byla pecka! Dnes potkáváte běžně po kavárnách slečny, co si z kabelky vytáhnou svého růžového miláčka, a než se k nim dostane jejich latté, přečtou si aspoň maily a kouknou, co dělají ostatní virtuální přátelé na facebooku. Proč až teď? Vždyť malé notebooky tu také byly už dřív. Je to jednoduché – celé kouzlo tu vytváří cena těchto zařízení. Zatímco před dvěma až třemi lety stál malý a lehký notebook minimálně čtyřicet tisíc a vyráběli je jen společnosti s luxusnější pověstí (Sony), dnes dostanete slušně nadupaného prcka pod deset tisíc od taiwanských výrobců. Může za to drobnost – vyrábějí se ve velkém a jejich výkon není ohromující. Nicméně na to, co potřebuje běžný uživatel (maily, internet, dokumenty, filmy) jednoduše stačí. Ptáte se, proč se o tom tak rozepisuji? Protože s oním „revolučním“ tabletem to bude stejné. Také už tu byly, ale teď se stanou dostupnými masám. Microsoft si také od tabletu slibuje, že ještě více podpoří prodej v této chvíli už docela úspěšných Windows 7, protože teprve tablet plně využije funkcionalitu dotekového ovládání.


Impérium vrací úder

Dnes se má uskutečnit další ze série prezentací společnosti Apple. Na každou tuto konferenci se čeká s obrovským napětím a novináři z celého světa se šťourají v každé v předem uniklé informaci. Na té příští se očekává, že šedovlasý elegán v černém roláku, Steve Jobs, vrátí Microsoftu úder i úroky. S nevětší pravděpodobností totiž představí svoje řešení tabletu a u Applu nikdy nevíte, s čím novým přijdou tentokrát. O čem nepochybuji je, že i když zařízení nebude tak výkonné či levné jako onen tablet od HP, bude se o něm mluvit dvakrát tolik. Proč? Protože bude mít na zádech ukousnuté jablko. Apple prostě vytvořil kolem svojí značky kult a jeho fanoušci si další produkt koupí, i kdyby to byl propadák (což nebude). A i když nejste zrovna fanda do jablíčka, stejně jej budete všem ostatním závidět, protože ty jejich věcičky jsou prostě „cool“.

Osobně nejsem žádným zarytým zastáncem ani jedné značky či platformy – mám klasické „PCčko“ s Windows 7 a k tomu iPhone, takže jsem myslím vcelku objektivní. Moc mě ale zajímá, jak to dnes večer dopadne. Nechme se překvapit…něco mi ale říká, že Apple zase nakope Microsoftu pr…

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Tomáš Lacina

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7347 domén 6150 1197

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Tomáš Lacina
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700