Microsoft stahuje bezpečnostní opravu

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

windows2000server.png

Kritická chyba způsobující zranitelnost systému Microsoft Windows 2000 Server, na kterém běží Windows Media Services, zůstane neopravena dokud Microsoft znovu nevydá opravu. Řekla firma v pátek.

Oprava opravující bezpečnostní díru, která umožní útočníkovi převzít kontrolu nad systémem, byl vydaný v úterý minulý týden. Ale, Microsoft tento týden opravu stáhl, kvůli nefunkčnosti.

OPRAVA STÁHNUTA

"Krátce po uveřejnění updatu jsme obdrželi několik zpráv, že oprava nechránila proti chybám, které nám byly hlášeny. Proto jsme se rozhodli update ihned stáhnout," napsal Jerry Bryant, group manager oddělení pro odezvu na bezpečnostní rizika (Microsoft Security Response Center), na svém blogu v pátek odpoledne. "Hlavním důvodem stažení bylo ušetřit zákazníky, kteří ještě nestáhli update, o jeden restart počítače. Originální jsme přehlédli, protože jsme se soustředili na jinou variantu útoku, která byla nahlášena dříve. Problém bude odstraněn v tomto týdnu."

OPRAVA OPRAVY?

Microsoft zveřejní novinku o vydání na svém twitter účtu (MSFTSecResponse), update bude jako hlavní novinka přímo do hlavní stránky, proto tedy zde nebude žádné mailové oznámení, i když odběratelé firemního "comprehensive notification service" oznámení emailem dostanou.

Microsoft neuvedl, proč oprava nefungovala a ani nespecifikoval přesné datum vydaní další opravy. "Nemůžeme určit přesné datum, ale plánujeme vydání na tento týden." Řekl zástupce firmy, dále uvedl, že se jedná o zásadní situaci a problém číslo jedna v Microsoftu, další vyšetřování bude probíhat po vydání opravy.

ŽÁDNÉ AKTIVNÍ ÚTOKY

Momentálně firma neeviduje žádné aktivní útoky, snažící se využít této chyby v systému a omezit funkčnost nové opravy. Klienti připojení na internet by měli zvážit uvedení firewallu do svého systému.

Není to poprvé, co měl softwarový gigant problém při vydání bezpečnostní opravy, poprvé se tak stalo v únoru tohoto roku. Oprava vypnula systém Windows, protože byl nakažen rootkitovým programem, který provedl změny jádra operačního systému.

I další firmy mají problémy s bezpečnostními opravami, více v dalším článku.

 

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7343 domén 6145 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700