Microsoft viní Google z diskriminace

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/images_9.jpg

Microsoft podal v Bruselu stížnost na postupy rivala Google ve vyhledávání na internetu. Microsoft se tak přidal na stranu stěžovatelů v nynějším vyšetřování, zda Google v internetovém vyhledávání nediskriminuje konkurenty. Microsoft na podnikovém blogu uvedl, že Google brání svým rivalům v přístupu k potřebnému obsahu a datům svými postupy. Bez nich nemůže Microsoft poskytnout spotřebitelům adekvátní výsledky vyhledávání, a tím ani přilákat inzerenty.

Evropská komise dne 1. 4. potvrdila, že stížnost od Microsoftu převzala. Její mluvčí dodala, že komise bude  od Googlu požadovat další informace, ale že více nyní sdělit nemůže.

Images-1_5
Google uvedl, že ho krok Microsoftu nepřekvapil, když mezi prvními stížnostmi figurovala jedna z jeho divizí. Dodal, že proti Microsoftu nechystá žádné odvetné kroky a že se vyšetřování nijak výrazně nebojí.


"Z naší strany budeme s Evropskou komisí v diskusi pokračovat a jsme rádi, že můžeme komukoli vysvětlit, jak naše podnikání funguje," reagoval zástupce Googlu.


Images-2_3

Evropská komise začala už v listopadu vyšetřovat, jak Google umisťuje ve svých výsledcích vyhledávání konkurenty. Předcházely tomu stížnosti několika menších internetových společností jako Ciao, dceřiné společnosti od Microsoftu.

Microsoft uvedl, že cítil potřebu obrátit se na Google přímo a na právním základě. Loni Microsoft vyzýval jiné společnosti, aby se praktikám Googlu postavily. Právník Microsoftu podotkl, že je situace nepříjemná ve Spojených státech, ale v Evropě je ještě horší.

Google ovládá v Evropě přes 90 procent trhu s reklamou při internetovém vyhledávání. Jedním z rivalů je i vyhledávač Bing od Microsoftu, kterému se ale nedaří připravit Google o pozici na trhu.


Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7352 domén 6152 1200

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700