Motorola Xoom

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/motorola-xoom-2.jpg

S napětím očekávaný tablet od Motoroly je zde. Android verze 3.0 s kódovým označením Honeycomb (medová plástev), vyvinutý společností Google, je od svého předchůdce opravdu odlišný, a to i ve způsobu ovládání, v němž by zkušení uživatelé nehledali žádnou příbuznost s dosavadní verzí 2.3.

 

VzhledMotorola-xoom-tablet-back-ces-2011

Styl a design Xoomu způsobuje zařazení tohoto tabletu mezi ty stylově nejlepší. Čemu se však ubírá na hodnocení je displej. Ten je podle testů o něco horší. Úhlopříčka displeje je 10,1 palce s rozlišením 1280 x 800 pixelů. Vyznačuje se tedy poměrem stran 16:10, což může být pro některé konzervativnější uživatele  trochu zvláštní, nicméně je pravda, že na přehrávání videí je to ideální stav.

Vok384f28-motorola-xoom-04

CMotorola-xoom-velko se nám však "testerům" nelíbilo, byly nepřesné barvy a (i přes poměrně vysoké rozlišení) zvýšená a pouhým okem detekovatelná zrnitost. Na rozdíl od iPadu či Samsungu Galaxy Pad si u Xoomu může uživatel po určité době všimnout obrazového rastru, který je navíc v určitých situacích zřetelnější než v jiných. Třeba při prohlížení fotografií jde vidět až příliš, naopak na standardním tmavě modrém pozadí přístroje si tohoto efektu ani nevšimnete.

Hardware

Hardwarově Xoom běží na nové platformě od nVidia s názvem Tegra 2, s dvoujádrovým procesorem o frekvenci 1 GHz a 1 GB RAM. Ve spodní části přístroje se nachází porty micro-USB a HDMI-mini, což je ideální pro jeho „posazení“ do volitelné dokovací stanice (která se prodává ve dvou variantách). Dále jsou k dispozici dva fotoaparáty. Ten, který se nachází na přední straně, má dva megapixely a je primárně určen spíše jako webkamera.

Od-motorola-xoom

Druhý z fotoaparátů (umístěný na straně zadní) má 5 megapixelů a je schopen plně nahradit dedikovaný kompakt. Vedle něj se nachází tlačítko zapínání, jež se velmi dobře ovládá; pro spuštění Xoomu nemusíte vyvíjet přílišnou aktivitu.

Příjemná komunikace s prostředím

Díky dvoujádrovému gigahertzovému procesoru je práce plynulá a velmi příjemná. Např. případě výběru složek s více obrázky se načtou hned a nemusíme na ně čekat.

Data

Také rychlost síťové kartytoku dat je příjemná. Přes USB se přeneslo 700 MB dat za cca 3 minuty, přenos u iPadů je však daleko pomalejší.

Motorola-xoom-07-420-90

Baterie

aterie má výdrž cca 3,5 hodiny při přehrávání 10 hodin vide v HD kvalitě. Pro plné nabití je třeba cca 3,5 hodiny.


Jedním z hlavních kritérií bylo vytvořit plně kompatibilní tablet s operačním systémem Android 3.0 Honeycomb. Má sice také menší chyby jako displej, cena (15000 kč), hmotnost apod. ale na druhou stranu tablet dokáže zaujmout svým výkonem, konektivitou a optimalizovaným systémem.

+-
  • výstup HDMI mini
  • operační systém Android 3.0 Honeycomb
  • výkon
  • slot microSD
  • kvalitní zpracování
  • nový operační systém má mírnou tendenci k nestabilitě v galerii se občas špatně renderují obrázky
  • cena
  • hmotnost
  • displej
  • video se čas od času seká

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-16:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7144 domén 5976 1168

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 553 810 250 (PO-PÁ 8:00-16:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1600X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 553 810 250
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1600