Nástroj pro změnu notebooku v ničivé AP

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

security.jpg

Windows 7 obsahuje software, který dokáže změnit Váš notebook v ničivé AP, software se jmenuje "SoftAP" a umožňuje vašemu notebooku být klientem, ale zároveň i "APčkem" pro ostatní počítače v síti. Tento software poté dokáží hackeři využít k zamaskování přístupu do Vaší privátní sítě a kradení Vašich cenných dat.

Je SoftAP opravdu tak nebezpečný?

Gopinath KN firma vyvíjející WIPS (software pro zabezpečení wifi sítí) říká, že zařízení pracující pod WIndows 7 provádí tzv. NAT, umožňující využití jedné veřejné adresy mnoha počítači "schovanými" za touto adresou, takže zařízení asociované s Windowsovským "SoftAP" bude pomocí bridge nasměrováno do sítě aniž by si toho někdo všiml, protože bude schován za touto výše uvedenou veřejnou adresou.

Problém se zdá být velmi závažný. Více jako např. wifi peer-to-peer připojení nebo ad-hoc připojení, zde jsou ohroženy pouze soubory na lokálním počítači ne soubory cele privátní sítě.

Jedno řešení je využívání softwaru speciálně navrženého pro ochranu wi-fi sítí, které zkoumá frekvenční prostor pro neautorizované zařízení jako je například "SoftAP" a zamezuje jim přístup na síť zabezpečenou tímto řešením. Další řešení je vypnutí SoftAP přímo ve Windows a zamezení uživatelům v jeho opětovném zapnutí. Také je možné využít externího zařízení nebo tzv. "agenta" ve Vašem notebooku, který zajišťuje centralizovanou politiku, jako například zneschopnění SoftAP nebo Wi-fi ad-hoc módů.

"Zdroj: techworld.com"

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700