Neúplný Photoshop v online verzi, aneb nástup Pixlr

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

1-linki-psd/pixlrikona.jpg

Na portálu Owebu.cz se dá naleznout spousty článku, které se věnují Photoshopu. Tyto články jsou užitečné jak pro zdatnější „kresliče“ tak pro začátečníky, kteří se na těchto návodech učí pracovat například s Photoshopem. Často pod články objevuje jeden a ten samý problém, a to: „Kde sehnat Photoshop?“ Jelikož Photoshop je placený program, tak je potřeba jej zakoupit. Některé to bohužel odradí, nebo použijí jiný méně šikovný program, který je zadarmo. Kdyby, ale měli k dispozici program, který je skoro identický s Photoshopem, zadarmo a dokonce online, používali by jej?

Jak jsem projížděla web

Jako člověk internetové generace projíždím denně spousty svých oblíbených stránek. Mezi mé oblíbené stránky patří samozřejmě i ty, které se zabývají grafikou a práci s Photoshopem. Přesně na takové stránce jsem objevila reklamu, která měla anglický titulek: „Převod digitální fotografie na kreslenou pár kroky.“ Obrázek, kterým byla reklama doplněna, vypadal velmi pěkně, a tak jsem samozřejmě klikla. Čekala jsem, že se mi otevře stránka, která s převodem nemá vůbec nic společného, a opravdu se tak stalo, žádný údiv tedy. Jenže, co mě přivedlo do obrovského údivu bylo, že nově otevřená stránka se mnou komunikovala česky a nabízela téměř všechny funkce, které podporuje Photoshop nebo jiné grafické programy, a to vše online v okně prohlížeče a zdarma. Ano, spadla mi čelist údivem a šokem.

O čem je tedy řeč?

Našla jsem stránku http://pixlr.com/editor a na této stránce naleznete i online grafický program na úpravu fotografií. Než se pustíte do úpravy fotografií, tak bych vám doporučila se nejdříve zaregistrovat, po registraci budete moci ukládat obrázky do vašeho počítače.

Pixlr1  

Vy, kteří znáte Photoshop, tak si jistě hned na první pohled všimnete, že program Pixlr je velmi podobný Photoshopu. Nabízí panel nástrojů, vrstvy, historii a jiné okna, která nalezneme i v Photoshopu, bohužel, ale ne všechny. Nějakou dobu s Photoshopem pracuji a většina těch nejpoužívanějších oken, je obsažena i v Pixlr.

Samozřejmě jsem hned nevěřila, že Pixlr bude stejně šikovný jako Photoshop, zkusila jsem tedy upravit nějaký obrázek. Mezi nejžádanější úpravy patří především retuše, našla jsem si tedy obrázek méně šťastné slečny a pokoušela jsem se jej upravit. Výsledek byl celkem zdařilý a nijak výrazně se nelišil od úpravy ve Photoshopu. Dokonce technika úprav byla téměř stejná, tudíž jsem se nemusela učit nic moc nového nebo složitě zkoumat návod.

Pixlr2

Závěrem

Výhody programu Pixlr jsou zřejmé na první pohled. Je online, je dobrý, česky a hlavně zadarmo. Pravděpodobně v něm nebudete moci vytvořit úplně to samé, co je možné vytvořit ve Photoshopu, ale pro základní úpravy fotografií je tento program přímo dělaný. A možná pokud bude člověk šikovný, tak si i svou digitální fotografií předělá do kreslené podoby. :)

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-16:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7144 domén 5976 1168

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 553 810 250 (PO-PÁ 8:00-16:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1600X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 553 810 250
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1600