Nokia Windows phone

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

windows-phone1.jpg

Nokia naznačovala ještě na začátku roku, že svůj první telefon se systémem Windows vypustí příští rok. Vývojáři jsou ovšem pod tlakem, protože investoři by rádi viděli první mobily ještě v tomto roce.  Šéf vývoje z Nokie důstojník Kai Öistämö a z Microsoftu Andy Lees napsali na blogu, že sliby, o urychlení vývoje, dané vedením společnosti na Mobile World Congressu v letošním roce, se pokusí splnit za každou cenu. Zní to zvláštně, když se šušká o propuštění více jak 6 tisíc zaměstnanců.

"Dostali jsme se od záměru k dohodě ve velmi krátké době. Vlastně je vše ještě rychlejší, než jsme očekávali, "dodali. Nokia oznámila, že její nadcházející Windows telefony by nabízely jedinečné inovace a diferenciace přes hardware, software a služby.

Windows-phone2                   Windows-phone3


Nokia oznámila definitivní dohodu o partnerství s Microsoftem v únoru letošního roku. Také potvrdili spuštění Windows 7 pro telefony na jejich budoucím smartphonu. Tyto novinky se projevily i na burze. Akcie obou společností vzrostly zhruba o 2,2%. Vysvětlení, proč se Nokia spojila zrovna s Windowsem, je velice jednoduché. Microsoft dal Nokii 1 miliardu dolarů. Což není zrovna malá částka a Nokie si ve své krizi nemůže zrovna vybírat.


Investory potěšila zpráva o nemalém zájmu po tomto budoucím smartphonu, bohužel další zprávy už tak příznivé nebyly. Nokia se dále propadá a v prvním čtvrtletí její výsledky nenaznačovaly nic pozitivního. Tržní podíl klesl o 4% na 29%. Již dlouho je sužována konkurencí s Androidy, iPhony a jinými levnějšími přístroji. Jeho zisky také klesly a to dost výrazně. Odbornící očekávají neúprosný pád Nokie. Na druhou stranu, Öistämö a Lees dodali, že počet vytvořených Windows Mobile aplikací se téměř zdvojnásobil, což naznačuje, že vývojáři se stále více zaměřují na vývoj programů pro novou platformu Windows. Nokia a Microsoft chtějí jít dále než jen spárovat hardware telefonu s obyčejným softwarem.


Zaměstnanci Nokie již viděli zkušební verzi Windows Mobile po boku svých mobilních telefonů. Proběhly i první testy některých prototypů běžících na platformě Windowsu, ale pořád je vše ještě v plenkách. Koncepty Nokia Windows telefonu si můžete prohlédnout výše .

Nokia se odklonila od dlouholetého spoléhání se na svou vlajkovou loď, mobilní platformu Symbian, který chtěl soutěžit s přístroji, které pohánělo intuitivní uživatelské rozhraní Android nebo Apple iPhone software . Po nevydařeném Symbianu se tedy Nokia znova zaměřuje čistě jen na hardware, uvidíme jak se s tím popere. Bude tento hardware dostačující pro software Microsoftu? A jestli ano, dají uživatelé přednost neznámému před odzkoušeným a spolehlivým? Na odpověď si budeme muset počkat, příští rok bude velmi zajímavý.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Tomáš Lacina

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7345 domén 6155 1190

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Tomáš Lacina
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700