Notebook v domácnosti vybírají především ženy

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

222083-kancelar-zena-pc-notebook-pracuje.jpg

Počítačové firma Hewlett-Packard, zveřejnila svůj výzkum ohledně výběru notebooku. Ve své zákaznické studii uvádí že více než polovinu notebooků, které jsou kupovány do domácnosti vybírají ženy. Z výzkumu také vyplývá že, notebooky vybírají hlavně podle designu. Společnost, která patří mezi největší tuzemské prodejce přenosných počítačů, se proto rozhodla uvést na trh řadu malých notebooků, které jsou  speciálně určenou právě pro ženy.

"Na základě zákaznických průzkumů jsme reagovali na vzrůstající oblíbenost domácích notebooků mezi ženami a připravili speciální edici jen pro ně," uvedl ředitel divize osobních počítačů české pobočky Petr Kheil.

Není to zase až takovou novinkou, jelikož již v roce 2004  ženy překonaly muže a staly se hlavními spotřebiteli domácích elektronických zařízení, uvedla  Consumer Electronics Association. Ženy utratily asi 55 miliard dolarů z celkových 96 miliard dolarů vynaložených na technologické výrobky,  mezi nejkupovanější patřily kamery, PDA, počítače pro domácnost. V současnosti ženy podle serveru she-economy.com stojí v USA za 66 procenty nákupních rozhodnutí týkajících se počítačů pro domácnosti.


Vivienne Tam je hlavní designerkou pro spoleřnost HP  se specializací na mininotebooky pro ženy a propagovat jej bude zpěvačka Klára Vytisková ze skupiny Toxique. Design notebooku, který odráží vzhled kolekce Tam jaro 2010, je inspirován čínskou romancí "Motýlí milenci". Díky technologii HP Imprint je motiv integrován přímo v povrchu notebooku. A bubí dojem plastičnosti.

Gall-lr-19 Gall-lr-12_2
Jak je uvedeno  Designe navrřený pro ženy je hlavním stavebním kamenem, ale HP jde dál a už od výrobse jde s programy, pro chatování, facebook, poslech hudby,  a shlížení filmů. Prostřednictvím vestavěné kamery se může displej změnit v zrcadlo. I když  HP ženský notebook stojí o něco více než klasický  mininotebook jsou managerři hp pžesvědřeni o jeho dobrém prodeji. Počítač stojí 12.590 korun, cena běžných mininotebooků začíná kolem 8000 Kč.
Loni se v Česku prodalo 1,1 milionu počítačů, z toho dvě třetiny tvořily notebooky.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7343 domén 6145 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700