Nový virový útok na scéně.

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

image.png

Podvodníci se snaží nakazit počítače Trojským koněm, který se schovává za program, který má údajně zjistit kompatibilitu PC s Windows 7.

Poprvé spatřen v pondělí.

Útok byl poprvé spatřen v pondělí programem BitDefender a zatím není velice rozšířen, antivirové firmy zaznamenávají průměrně 3 instalace programu za hodinu, ale jelikož je podvod novinka nikdo si nemůže být jistý, říká Catalin Cosoi, ředitel oddělení pro online hrozby společnosti BitDefender. a dodává: "Toto ve skutečnosti funguje jenom díky zájmu o novou verzi Windows."

Jak se virus šíří?

Podvodníci kradou jejich marketingový text přímo od Microsoftu, který nabízí pravého "Windows 7 update poradce" pro zájemce o nový systém. "Zjistěte, jestli Váš PC rozběhne Windows 7", říká email kopírující text z Microsoft stránky. "Tento software skenuje Vaše PC pro potencionální problémy s Vašim hardwarem, zařízením a instalovanými programy a dále doporučuje co udělat před samotnou instalací." Uživatele, kteří se pokusí nainstalovat přílohu emailu, zazipovaný spolu s "back-door" trojským koněm.

Co se stane když omylem nainstaluji?

BitDefender identifikuje program jako Trojan.Generic.3783603, tedy stejný jako byl použit při podvodu s falešným resetem Facebookovského hesla. Když oběť nainstaluje program, podvodníci si mohou na PC zcela volně dělat cokoliv si zachtějí. Toto znamená např. instalaci keylogger programu pro krádež bankovních údajů nebo i získat plný přístup k "hacknutému" systému. Cosoi odhaduje, že prozatím bylo zasaženo několik tisíc lidí, ale že tyto čísla porostou velice rychle.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Tomáš Lacina

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7347 domén 6150 1197

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Tomáš Lacina
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700