Online Office: Live workspace od Microsoftu

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

Dokumenty, všude samý dokumenty, pořád a pořad. Vložit a uložit. Toto schéma jistě znáte. Posílání a přijímání emailů, čekání a zase to zmizelo ve spamu. Tyto problémy by měly řešit sdílené zdroje. Live workspace patří do skupiny Microsoft produktů, které se snaží v beta verzi vyřešit sdílení dokumentů. Podívejme se společně, jak to funguje. Jak je to kvalitní a když je to zdarma, jestli to stojí za to?

 

Registrace

Abychom mohli používat Live workspace, stejně jako ostatní produkty Live je potřeba mít registraci emailu na hotmail.com. Tento email následně otevírá dveře ke spoustě produktů a řešení. Jedním z nich je právě Office workspace 2007. Jediné přihlašovací údaje se používají pro všechny služby Live (mesenger, pošta, obrázky apod.).


První pohled

Uživatelské prostřední workspace online Prostředí je velmi jednoduché a přehledné. Pár základních ikonek jako je nahrávání souboru a jeho sdílení. Nahrávání souboru je dané vaší odchozí rychlostí, upload. Tedy pokud má soubor více megabytů, trvá to. Při nahrávání 10Mb to nespadlo. Upload je stabilní. Otvírá se otázka, jakou kapacitu má tento prostor ke sdílení. Ten bude nejpravděpodobněji určen velikostí emailové schránky. Nahrál jsem pro testování základní dokumenty: DOC, XLS, PPT a PDF. A na následujících řádcích popíšu některé nedostatky beta verze.


Textový dokument DOC

TextDokument Worduový dokument se zobrazí se stejným formátováním a styly, jako byste jej měli otevřený ve Wordu. Nefunguje možnost editace souboru jako je tomu například u Google docs, na které se podíváme jindy. Oproti ostatním typům souborů má tento "prohlížeč Wordu" tu výhodu, že zobrazený text lze kopírovat a vložit do textového editoru. Službou navíc je možnost připojit k souboru poznámku. Sdílení je možné přidáváním dalších verzí, takže se nejedná o online editaci, ale o velmi jednoduché sdílení souboru. Je to možná i tah na bránu, určitě by Microsoft neuvolnil editor Word online.


Soubor tabulky Excel

Zobrazení tabulky XLSOpět stejná situace jako u wordu. Jedná se o online prohlížeč excelových souborů. Uvedený soubor byl vytvořen v Excelu 2007. Tabulka byla zobrazena podle formátování. Nedostatek je, že se uvedené hodnoty nedají kopírovat. Zobrazení se chová jako obrázek.

 

 

Správný vzhled grafuDále pro ověření funkce jsem použil zobrazení objektu jako je graf na samostatném listě. V prostředním obrázku "cirkulující kyslík" je vidět výstup z Live workspace. Graf se vůbec nezobrazil a jenom se zobrazil nadpis článku. Dole se můžete podívat, jaké by mělo být požadované zobrazení, kdyby to fungovalo tak jak má.

 

A nakonec PPT a PDF

Prezentace se zobrazuje jako obrázek, tedy žádná editace není možná. U souboru PDF se nezobrazuje grafika, jak se můžete podívat na poslední obrázky toho článku. Uvedené řešení jako možnost sdílení je zajímavé, ale beta verze nenabízí klíčové funkce, které by si uživatel sliboval a to je editace sdíleních dokumentů. Abychom přeci jenom dali nějaké plus tomu řešení. Tak pokud si nainstalujete pro vaši sadu Microsoft Office 2007 800K bajtový doplněk, pak můžete soubory rovnou ukládat do webového úložiště, kde budou ke sdílení.

Správné zobrazení PDF

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700