Operační systém Google Chrome

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

google-chrome-os.jpg

Google se utká s Microsoftem i v jeho nejsilnější disciplíně, operačních systémech. Pokud chcete používat operační systém bez většího zatížení systému, hard disku či financí, tak je pro Vás Google Chrome OS jako stvořený.  Tento operační systém je postaven na Linuxovém základu, přesněji vychází z verze Ubuntu, a je zaměřen na uživatele, kteří tráví většinu svého "počítačového" času na internetu, protože tento operační systém pracuje výhradně s webovými aplikacemi.

Vývojáři začali na tomto projektu pracovat v roce 2009 s tím, že se zaměří na netbooky. V tomtéž roce vypustili operační systém Chromium, s otevřeným kódem. Tudíž si můžete otestovat starší verzi. Ta finální by měla vyjít v druhé polovině tohoto roku.

Google-chrome-os_2                Chrome-os

            Obr.: Takhle nějak by měl vypadat Chrome OS.

Velkou výhodou je fakt, že všechna data se ukládají na vzdálených serverech s obrovskou kapacitou. Tudíž můžeme doma pracovat na nějakém projektu a v práci pokračovat na jiném PC. Nic nemusíme ukládat ani přenášet.

Chrome OS je zřejmé rozšíření prohlížeče Chrome. Proč používat objemné operační systém, které vyžadují údržbu, jsou pomalé a nebezpečné, když můžete přejít na lehký operační systém, který je rychlý, bezplatný a svěží. Chrome lze spustit za 3 vteřiny, o tomhle si ve Windowsech můžeme nechat jen zdát.

            Vid.: Vtipně vysvětlena největší výhoda Chrome OS

Chrome OS je operační systém, který nepotřebuje ovladače pro tisk, nemusí být kontrolován antiviry a není nutné ukládat nebo zpracovávat data. Chrome OS by mohl udělat práci na PC znovu vzrušující.

            Vid.: Další video i s čekými titulky

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-16:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7144 domén 5976 1168

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 553 810 250 (PO-PÁ 8:00-16:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1600X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 553 810 250
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1600