Oracle pracuje na MySQL 5.6

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/logo-mysql.jpg

S probíhající prací na vybudování nové verze MySQL relačního databázového softwaru Oracle se zaměřuje hodně z jeho úsilí na zlepšení výkonnosti softwaru a schopnosti replikace v souladu Vedením Oracle, které dohlíží na vývoj softwaru. "Z hlediska techniky, Oracle dělá nejlepší práci na MySQL jaká kdy byla učiněna," řekl Baron Schwartz, šéf, výkonný architekt společnosti Percona, která prodává optimalizovanou verzi databázového softwaru. 

Oracle vydal poslední verzi MySQL, verzi 5.5, v prosinci. Společnost nestanovila datum vydání pro příští verze, Oracle však již vydal první náhled verze 5.6. Větší část práce nyní probíhá se zaměřením na rychlost databáze. InnoDB ukládací engine a optimalizér byli "překopány" pro vyšší výkon. Optimizer, například, můžete uložit své algoritmy pro konkrétní dotaz, aby byl administrátor spokojen s výkonem dotazů v rámci Optimizeru.

Schwartz uvedl, že tato verze MySQL obsahuje některá výkonnostní vylepšení, které jeho společnost vestavěla do vlastní verze MySQL - Percona Server. "To znamená, že nebudeme muset nadále spravovat tyto funkce." řekl Schwartz.

Baron Schwarz:
Baron
Jedna z takových funkcí je přidaná ve verzi 5.6, a to konkrétně schopnost "rozehřaní cache (vyrovnávací) paměti". Cache databáze může tvořit často zadávané vstupy. Pokud je server vypnut, tato cache se vymaže, a po restartu se cache obnoví znova ze zálohy. "Zde se nachází velký problém v případě serverů s velkým množstvím paměti," řekl Schwartz. "Předehřívání" cache znamená, že si samotná databáze může obnovit cache po restartu. To umožní uduržet seznam všech požadovaných položek, se kterými můžeme rychle pracovat (uspořádaně).

Společnost slibuje trochu podpory, a to ve smyslu schopnosti replikace MySQL, což automaticky zkopíruje databázi na sekundární umístění a naše data jsou tak zálohovány. S tímto vydáním 5.6, je replikace urychlována podporou multithreadingu. Pokud jsou data replikována na záložní server, může tento software nyní generovat více podprocesů (vláken) na tomto záložním serveru, aby poté mohl kopírovat materiál paralelně.

Minulé verze MySQL mají tendenci produkovat mnoho chyb, pro které pak musela být vydána oprava. Nicméně verze 5.5, která byla z velké části pod dohledem Oracle, byla vydána bez závažných chyb a Schwartz očekává, že verze 5.6 bude taktéž spolehlivá a stabilní.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700