Pakistán blokuje po Facebooku i YouTube

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

story-10-pakistan-01.jpg

Právě jeden den po zablokování přístupu na Facebook, pákistánský telekomunikační úřad ve čtvrtek přikázal státním internetovým providerům blokovat i přístupy na stránku Youtube. BBC uvedla, že úřad říká, že zablokoval stránku vlastněnou Google, kde uživatelé mouhou nahrávat videa, stránku podporující "svatokrádežný" obsah.

Velký krok proti online obsahu

Velký krok, jakým zablokování YouTube rozhodně je, se jeví jako část většího plánu proti online obsahu, který pákistánská vláda shledává "problematickým". K blokaci YouTube můžeme přidat ještě blokaci Wikipedie a Flickru vlastněného společností Yahoo, na které také nemají pákistánští uživatelé přístup.

"Problémem" je Muhammad

Krok zablokovat YouTube a další stránky následuje za středečním rozhodnutím úřadu, aby internetový provideři zablokovali Facebook dokud nepříjdou další "rozkazy", úřad měl v rukou soudní příkaz. Blokace Facebook byla reakcí na stránku na této sociální síti nazvané "Everybody Draw Mohammed Day (Den kreslení Mohammeda)". Stránka vyzývala lidi po celém světě, aby ve čtvrtek 20.května vytvořili obrázek proroka Muhammada a ukázali tak svůj postoj k cenzuře a vyhrožování z řad muslimských extrémistů. Stánka byla vytvořená Seattleským karikaturistou Molly Norrisem, který byl naštvaný na rozhodnutí televizní společnosti "Comedy Central's" cenzurovat díl animovaného seriálu South Park, kde se měl Muhammad objevit oblečený v kostýmu medvěda. Podle principů Islámu je totiž zakázané vytvářet jakékoliv obrazy Muhammada. Toto vyústilo ve vyhrožování ze strany muslimských extrémistů tvůrci stránky a tvůrcům South Parku.

 

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-16:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7307 domén 6116 1191

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1600X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1600