Přenosný herní systém s LCD klávesami

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

switchblade.jpg

Mezi spousty tabletů a další mobilní zařízení, přibyl na letošním CES zajímavý přenosný herní systém vyvinutý společností Razer. Jmenuje se „Switchblade“. Sedmipalcové „véčko“ má za cíl přinést plnohodnotné PC hry v mobilním „obalu“. To se samozřejmě snadněji řekne, než udělá, protože PC hry vyžadují poměrně výkonný procesor a grafický čip, z nichž ani jeden se dobře neslučuje s malým prostorem a omezeními ultra-mobilního počítače. Podle serveru Engadget, to je přesně to, co držel výrobce za zavřenými dveřmi. Razer řekl serveru, že vývoj „Switchbladu“ trval roky.

O hardwaru toho není mnoho známo. Nejzajímavější na zařízení je jeho přístup k hrám a dalším aplikacím. To je do značné míry dosaženo tím, že klávesnice, která je plně mechanická (nikoliv dotyková) pod sebou skrývá LCD displej, který „podkresluje“ tlačítka podle toho co zrovna děláte.

Ba659f1f93e-1-01-jpg-250x250

Blíže o klávesnici

Engadget říká, že je to klasická klávesnice a má dost kláves, aby mohla mít standardní anglické rozložení. Nicméně, při spuštění hry, je načten samostatný profil a klávesy se přemění tak, že reprezentují hru a její specifické možnosti. Například, pokud spustíte World Of Warcraft, máte tu klávesy kouzel, chat symboly a tak dále. Není jasné, zda uživatelé budou mít plnou kontrolu nad každou klávesou a jejím symbolem, nebo se prostě budou muset spolehnout na ony profily.

Závěr

Je třeba poznamenat, že „Switchblade“ nebude jen herní zařízení. Vzhledem k tomu, že na něm poběží systém Windows 7, mohlo by to snadno zaplnit prázdné místo mezi telefony a počítači, pokud jde o mobilní obsah a zábavu. Bohužel, Razer nezveřejnil odhad, kdy by se měl jeho nový produkt začít prodávat, natož jaká bude jeho cena. Ve skutečnosti jde stále o „designový koncept“, takže nelze očekávat jeho uvedení na trh dřív než za rok. Každopádně se jedná o zajímavý produkt, který jistě zaujme svým netypickým provedením. Nechme se tedy překvapit, jak si na trhu povede. Konkurenci v podobě Sony PSP a Nintendo DS nebude jednoduché porazit nebo se jí alespoň přiblížit. Na video, které vám „Razer Switchblade“ představí, se můžete podívat zde:

http://www.youtube.com/watch?v=UiQ0AnlfBu4

Razer-logo

Zdroj: Techspot.com

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800