Příší rok se objevi v obchodech mobily s vestavěnou SIM

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/images-3_2.jpg

V příštím roce by se měla objevit první mobilní zařízení, která budou mít vlastní vestavěnou SIM kartu. Výrobci spolu s mobilními operátory sdružení v asociaci GSMA nyní pracují na jednotném celosvětovém standardu, který by umožnil vzdálenou správu těchto SIM karet. GSMA to oznámila na veletrhu Mobile World Congress (MWC) v Barceloně.


GSMA sdružuje přes 800 mobilních operátorů z celého světa a více než 200 dalších společností v širším mobilním ekosystému jako jsou výrobci mobilů, softwarové firmy, atd. Úkolem Asociace je zajišťovat strategický rozvoj GSM sítí a služeb. Jde proto o významný krok k vytvoření zcela nového standardu a následné zavedení do praxe.

Struktura SIM karty, detail:

Images-4_2                                                  

Vestavěná SIM karta nám zpříjemní život 2 způsoby

Za prvé odstraní nutnost vkládat kartu a náročně tak vyměňovat kryt telefonu. Za druhé umožní připojení k místním sítím různých operátorů. To znamená, že nebudeme muset měnit SIM kartu operátora, pokud například vlastníme T-mobile a O2 s jedním telefonem. Již brzy, cca konci února, by měla specializovaná pracovní skupina předložit svá zjištění evropskému standardizačnímu úřadu ETSI, který plánuje využít zvájemnou správu těchto karet. Vestavěné SIM karty by se měly objevit například ve spotřební elektronice nebo průmyslových zařízeních. V mobilních telefonech by měly být zpočátku použity spolu s klasickou vyměnitelnou kartou.

Loni na podzim se objevily zvěsti, že vestavěnou SIM kartu chce používat u svého nového iPhonu také Apple. Proti tomu se ale postavili někteří přední evropští poskytovatelé služeb pro mobilní telefony. Apple poté informace o vestavěné SIM kartě dementoval, podle zdrojů listu Financial Times operátoři nevěří, že se Apple plánů vzdal.

Poslední pohled

Je dost možné, že do 2 let karty SIM zcela zaniknou a podívat se na ně budeme moct například v muzeu telekomunikací ve Stockholmu. Ččipové SIM karty by výrazně urychlily rozvoj tzv. M2M (machine-to-machine) aplikací.

machine-to-machineImages-5

M2M odkazuje na technologie, které umožňují bezdrátové i kabelové systémy komunikaci s jinými zařízeními o stejné schopnosti. Přístroj například může používat nějaký senzor pro zachycení události, která je přenášena prostřednictvím sítě (bezdrátové, kabelové či hybridní) na žádost software, který přeloží událost do smysluplných informací.

Použití: Zabezpečení objektu, vozidel, apod.

Z této technologie by nejlépe profitovali uživatelé. Nnová technologie by mohla odsunout na vedlejší kolej coby prodejce hardware a pasovala by je do role čistých poskytovatelů služeb.

40-apple-iphone iPhone 5 vestavěnou simku nechce

Mobilním operátorům se nelíbí údajný návrh Applu, aby jeho příští modely mobilních zařízení obsahovaly vestavěnou SIM kartu (na standardizaci již pracuje společenství firem v mobilním průmyslu GSMA). Operátoři by tak ztratili pouto se svými zákazníky – služby konkrétního poskytovatele by si totiž volili online přímo na stránkách Applu a informace by se do telefonu nahrály dálkově.


Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-16:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7307 domén 6116 1191

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1600X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1600