Prohlížeč Google Chrome - 8. přírustek

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/gchrom.png

Takže co je nového v Google Chrome 8? Docela dost, i když mnoho změn spýše pod kapotou. Google Chrome 8 disponuje více než 800 opravám chyb a vylepšeními stability. Tyto vychytávky a další bezpečnostní záplaty tvoří převážnou část pokroku.

Jednou z nových funkcí, která je ihned patrná, je přidání vestavěného prohlížeče PDF, trvalo to sice několik měsíců ale nakonec jsme se dočkali. Podle technického ředitele Marc Pawliger, vestavěný prohlížeč PDF umožňuje v prohlížeči "render PDF souborů tak hladce jako HTML webových stránek," aniž by bylo nutné pro samostatnou instalaci Adobe Readersmile. Všechny soubory PDF jsou také obsaženy v tom, co se nazývá karantény, což v podstatě znamená, že jsou izolované a nebudou mít vliv na zabezpečení nebo výkon jiných částí systému.

Velká budoucnost

Nejvýznamnější změny v Chrome 8 mohou být ty, které většina z nás nevidí. Vývojáři říkají, že Chrome 8 je první verze prohlížeče která se může chlubit plnou podporu pro připravovaný Google Chrome Web Store (webový obchod), který je široce očekáván, že bude zahájen každým dnem. Chrome Web Store bude nabízet řadu Webových aplikací - jak bezplatné a placené - to bude navrženo speciálně pro práci jak s prohlížečem Chrome, tak s vývojem toho co zahrnuje Chrome OS.

Když už mluvíme o Chrome OS, také může být jen pár kroků od tvorby jeho velkého počátku. V rozhovoru s The New York Times minulý týden sdělili vývojáři, že notebooky "poháněné" Chrome OS by mohly zdolávat trh ještě před koncem roku. Chrome OS nabídne bare-bone PC (case + základní deska), prohlížeč-jako rozhraní, které bude spoléhat téměř výhradně na tzv. cloud-based aplikace. A navzdory jeho podobné kvalifikaci, bude naprosto odlišné od jiných Googleovských OS, Android - ve smyslu, jak fungují a na jaké typy zařízení budou směrovat.

Pokud jde o základní prohlížeč Chrome, další projekt Google uplatňuje ve svém snadbox technologie přehrávače Adobe Flash Player. Stejně jako se scénářem PDF, bude povolovat Flashový obsah tak, aby zůstal izolován ve svém vlastním prostoru, čímž se stane procházení bezpečnější a stabilnější.
Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7343 domén 6145 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700