QIP Infium

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

Mezi ICQ kecálky, se nám již delší dobu pohybuje QIP, který se z jednoduché aplikace, která zvládala  posílání zprávy, vyvinul v plně hodnotný klient pro ICQ, Jabber a IRC. Je až s podivem jak může program, který začal bez jakékoli popularizace během 2 let ovládnout značnou část ICQ uživatelů. Nyní má Qip velkou  škálu různých modulů, pluginů a překladů. Nezbývá nám tedy nic jiného, než jej nainstalovat.


Stáhnout : http://www.stahuj.centrum.cz/komunikace/instant_messengers/ostatni/qip-infium/

Instalace je v angličtině i program je následně v anglickém jazyce, není však problém stáhnout si překlad. Při instalaci procházíme známými okny, kam chceme qipa nainstalovat a podobně. Může nás zarazit závěrečné okénko, které se nás ptá na QIP účet. Pokud jste na tom jako já, a na podobné věci si moc nepotrpíte stačí do všech kolonek zadat cokoli. Po odkliknutí se vám ukáže jaké učty chcete registrovat. ICQ, Jabber, IRC.

Když jsem Qip úspěšně nainstalovali a poprvé spustili, můžeme se podívat na jeho základní vlastnosti. Jen tak zběžně proletíme základní vlastnosti, které má v podstatě jakýkoliv ICQ klient. A v příštím díle bychom se podívali na různé moduly, které se dají do Qipu nahrát.


Přidáváme nový kontakt

Kontakt

Do kolonky ICQ zadáme icq člověka , kterého hledáme a klikneme na hledej.

 

Správa Ignor listu a lidí jenž mají různá privilégia

Ignor

V době kdy je Spam, našim největším kamarádem na povídání, je ignor list základem toho aby nám tento neznámy kamarád už nikdy nepsal.

V seznamu vyditelných, nastavujeme uživatele, kteří nás vidí online i když máme status invisible.

Seznam neviditelných obsahuje kontakty, které nás vidí jako  offine a my jsem přitom Online.

Ignor jak již název napovídá, je seznam kontaktů, které  pokud nám napíšou, správa se nám ani nedručí a je automaticky vyhozena.

Změna Jazyku

Pro méně zdatné angličtináře a nebo jen pro pohodlné lidi jsem tuto čás zařadil již na začátek, jelikož je jednou z nejčastějších činností, při  instalaci a prvním spuštění Qipu.

Jazyk

V záložce nastavění, vybereme  část Rozhraní, ve spodní části je možnost jazyky.  Pokud nemáme požadovaný jazyk k dispozici v možnostech, můžeme se ho pokusit stáhnout.

Další  častou činností  uživatelů ICQ je psaní různých statusů.

Někdy je to opravdu vhodné abychom si my i  člověk na druhé straně ušetřili čas i námahu. Například situace, kdy ležíme s 39° horečkou, je jasné že na otázku: jdeš večer na koncert odpovíme NE.

Status

Kliknutím na dva balonky, vedle možnosti volby klasických statusů, se dostaneme do části psaní vlastních statusů. Někdy až člověka zarazí co asi tak znamenají všechny ty obrázky, příznám se taky nevím.

 

Shrnutí

Tímto bych ukončil dnešní díl o Qipu. O jenom z nejvíce progresivních klientů jak pro Icq, tak Jabber. Qip má jednoduché ovládání, celkem instinktivní přístp a hlavně je bez vedlejších reklam.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700