SP1 pro Windows 7 je tady

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/windows-7-boot-screen-service-pack-1.jpg

První servisní balíček pro operační systémy Windows 7 a Windows Server 2008 R2 je již hotov a zájemci si ho mohou stáhnout i v české verzi. Jde především o shrnutí všech dosavadních oprav a vylepšení. Čili obsahuje především opravy stávajících nedostatků. Několik nových vlastností, které se nakonec přeci jen objeví, pak ocení spíše firemní uživatelé.


Přestože je balíček možné stahovat z webových stránek společnosti, Microsoft samotný doporučuje, aby jednotlivá PC a uživatelé nechali aktualizaci proběhnout přes Windows Update (nabídka Start -> Všechny programy -> Windows Update) - díky tomu by měl být proces jednoduší a nemělo by docházet ke zbytečným problémům. 

Stáhněte si Service Pack 1 pro Win 7:

Obecně

Pro klientský operační systém Windows 7 je Service Pack 1 shrnutím všech předchozích oprav a zjednodušuje tak IT pracovníkům správu koncových stanic. Novou funkcí je pak možnost využití technologie Remote FX při přístupu k virtualizovanému desktopu v datovém centru. Service Pack 1 pro Windows Server 2008 R2 obsahuje nejen všechny dosud vydané opravy v jednom instalačním balíčku, ale také rozšíření zejména možností virtualizace díky novým funkcím Dynamic Memory a Remote FX.


Remote FX protokol umožňuje využít výkon virtualizovaných grafických zdrojů a kodeků k vytvoření prostředí, které nabídne uživatelům pracujícím prostřednictvím vzdálené plochy (Remote Desktop Services) možnost pracovat stejně jako v prostředí s hardwarovou grafickou akcelerací, včetně podpory 3D obsahu a Windows Aero.


Podle mnohých je však Windows 7 prvním operačním systémem Microsoftu, který je dobře použitelný i bez prvního servisního balíčku. Proto si ho Microsoft může dovolit vydávat takto pozdě a navíc s malým množstvím zlepšení.

Win7

Internetem však kolovaly poměrně důvěryhodné informace o tom, že by Service Pack 1 kromě toho měl přinést lepší využití grafické karty i procesoru, a tedy jejich zrychlení ve všech aplikacích.Pravdou však je, že podle dosud provedených testů se nic takového neděje a Service Pack 1 pro Windows 7 žádné zrychlení mimo testovací odchylku nepřináší.

Service Pack 1 nicméně přináší alespoň podporu Advanced Vector Extension (AVX), jež má přinést vyšší výkon na procesorech Sandy Bridge a Bulldozer.

Na co si dát pozor?

O Windows 7 SP1 se toho namluvilo již mnoho. První zmínky začaly padat v dubnu 2010, poměrně velmi záhy (v květnu) se na výměnných sítích objevila i neveřejná betaverze. Od té doby se šušká, co nového Service Pack 1 přinese a zda půjde o takovou revoluci, jakou byl pro Windows XP Service Pack 3.


Co SP1 zatím nenabízí je oprava chyby MHTML u Internet Explorer.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7343 domén 6145 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700