Sony opět hacknuto

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/sony-hacked-again.jpg

Sony prožívá nejhorši dny své existence. Čelit takovéto salvě útoků nemá obdoby, navíc když nedávno úspěšní hackeři odcizili 77milionů citlivých údajů klientů zákazníků společenské herní sítě Playstation network. Nedávno se však obejvil další zákeřný útok skupinou lidí, kteří si říkají LulzSec. Nejhorší na tom všem je, že tito aktivisté získané údaje zveřejnili na internetových stránkách, a bylo jich okolo milion. Jak a kdo tento trestný čin spáchal nyní řeší FBI.

V dubnu mezi 17. a 19., se neznámí hackeři vloupali do databáze společnosti Sony a ukradli osobní údaje od více než 100 milionů uživatelů PS3 Sony Network, Qriocity  a on-line herní síťe, Sony Online. Sony tvrdí, že jen postupovalo podle standardních bezpečnostních opatření a byli nuceni vypnout tyto sítě po dobu tří týdnů a předělat vše od základů.

LulzSec

"Nedávno jsme se vloupali do SonyPictures.com a ohrozili jsme více než 1.000.000 osobních údajů, včetně hesla, e-mailové adresy, domácí adresy, data narození a všechny data spojená s jejich účty. Mimo jiné jsme také ohrozili všechny administrační údaje Sony Pictures (včetně hesel), spolu s 75.000 'hudebními kódy' a 3,5 milionu 'hudebními kupóny'. "

Logo skupiny LulzSec:

Lulzsec

K těmto heslům, kterých Sony mělo uloženo více než milion, byl relativně lehký přístup podle skupiny Lulzsec. Odpověď z jejich strany: "Sony za to může sama a jen ať lidé ví komu svěřují své osobní údaje."

Graham Cluley

Graham Cluley, který se živí jako odborník na bezpečnost těchto systémů, kroutí hlavou nad bezpečností SONY. Způsob jakým firma kryje údaje zákazníků je podle Clueyho strašný a jako důkaz slouží to, že útočníci použili velmi jednoduché metody co se prolomení týče.

SONY

Sony se k problému zatím moc nevyjádřila, jen sdělila, že zavedla potřebná opatření. Kdo by také samozřejmě měl náladu na vysvětlování svých chyb způsobené nedbalostí, a navíc v takové nepříjemné situaci.

Sony údajně zvýšila tato opatření:

  • Vylepšené monitorováni sítě a konfigurační management který má údajně chránit před dalšími útoky
  • Vyšší úroveň ochrany dat a kódování
  • Rozšíření firewallu

Sony také nechala přesunout celý systém na nové místo, na jehož realizaci si firma údajně dala záležet. K dispozici budou také aktualizace systému a nebude umožněno uživatelům vstup dokud si nezmění své heslo. Další krok k bezpečnosti osobních údajů je ten, že heslo lze změnit pouze přes tu samou konzoli, na které byl účet aktivován, nebo prostřednictvím autorizovného e-mailu.


Na závěr

Musím říci, že když jsem viděl tuto informaci na internetu, nechtělo se mi věřit, že situace je až tak kritická. Už když byli odcizeny údaje z portálu Play Station Network, firma za to draze zaplatila a né jen penězi. Nyní bude mít co dělat aby si zase získala své postavení mezi nedůvěřivýma zákazníkama.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7343 domén 6145 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700