Technologii DNNSEC zatím využívá jen 10% .cz domén

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/safe-int.jpg

Technologií která zajistí bezpečný přenos webové adresy DNSSEC je chráněno jen 10 % internetových bankovnictví s doménou CZ. Celkově ji využívá jen 15% klientů a málo největších poskytovatelů internetového připojení v České Republice, řekl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. Zabezpečit svou doménu technologií DNSSEC je snadné. Stačí pouze požádat Vašeho registrátora a službu Vám provede zcela zdarma.

U společnosti Banan s.r.o. byla tato služba zavedena od 3. 2. 2011.

"Běžní uživatelé internetu mají ve většině případů pouze dvě možnosti ochrany – mít zabezpečené připojení od svého poskytovatele připojení a mít zabezpečené domény od poskytovatelů služeb, které používají.“ dodává Pavel Tůma, ředitel marketingu sdružení CZ.NIC.


Pokud jste klientem u firmy BANAN s.r.o. a nemáte Vaši doménu zabezpečenou pomocí DNSSEC, stačí zaslat email na podpora@banan.cz z administrace s žádostí o zapnutí služby DNSSEC. Zjistit to můžete tak, že v administraci v sekci "Správa domény" vidíte u dané domény obrázek. 

Dnssec-ok

DNSSEC zapnuto

 Dnssec-off

DNSSEC vypnuto


Sdružení CZ.NIC tedy spustilo kampaň pro uvědomnění lidí, aby své domény chránily a významu jejich bezpečnosti. na stránkách www.bezpecnedomeny.cz si každý může ověřit tu svou doménu, stejně tak jako na www.nic.cz, kde se po zadání názvu domény včetně TLD zobrazí na řádku "Zabezpečeno pomocí DNSSEC buď četvená značka v podobě zákazu vjezdu a nebo zelená s fajfkou, že doména je zabezpečená touto technologií. Na stránkách www.bezpecnedomeny.cz lze také ověřit úroveň zabezpečení jak vlastního připojení.

Na obrázku je vidět zabezpečení adresy banan.cz pomocí DNSSEC Dnssec .Nic-banan


Po absolvování tohoto testu se mohou zájemci připojit k petici za zavedení technologie DNSSEC, kterou sdružení CZ.NIC předá provozovatelům on-line služeb z řad bank, poskytovatelů připojení, státní správy apod.


Kampaň odstartovala již 17. ledna. Na již zmíněných stránkách www.bezpecnedomeny.cz naleznete také informace (články, videa, fotografie), jak celá kampaň proti falšování záznamů funguje a jaká rizika hrozí uživatelům. 

Možná jste již viděli na internetu video s "Leošem Marešem" kterého samozřejmě hraje někdo úplně jiný a plno lidí se takto napálilo. Toto video naleznete také na www.bezpecnedomeny.cz. Tímto chtělo sdruženi NIC.CZ přirovna sfalšování nezabezpečené domény.

Zde je krátký spot mezinárodní kampaně pro zabezpečení DNSSEC:

 


Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700