V Praze se konalo setkání IETF

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/cznic-logo.jpg

V Praze 28. března 2011 se konal významný pětidenní summit mezinárodní odborné komunity IETF (Internet Engereering Task Force), která je odpovědná za tvorbu specifikací nutných k udržení rozvoje a stability globální internetové sítě. Jednotlivé pracovní skupiny čítající okolo 1 300 techniků z celého světa se v Praze setkají aby diskutovali ohledně projektů týkající se přechodu na IPv6, bezpečnosti, směrování a internetových aplikací. Hostitelem jubilejního 80. setkání IETF je sdružení CZ.NIC, které spravuje českou národní doménu .CZ.

Klíčovým prvkem ve fungování IETF je institut pracovních skupin. Cílem těchto skupin je vždy přinést k určité problematice podrobnou dokumentaci a souhrn doporučení, a to s ohledem na pozitivní přínos pro internetovou komunitu na celosvětové úrovni. Ondřej Surý je jedním z předsedů pracovní skupiny Dane WG, která se věnuje možnostem ukládání a validaci certifikátů v DNS.

„Pokud se nám podaří dosáhnout plánovaného výsledku, kterému se naše pracovní skupina věnuje, mohlo by to zásadním způsobem změnit způsob práce s certifikáty v internetových službách. Například pro certifikáty webových stránek by už nebylo nutné chodit za certifikačními autoritami, ale každý by si mohl takový certifikát vytvořit sám a uložit si ho do vlastního DNS zabezpečeného DNSSEC. Díky tomu by došlo k úspoře finančních prostředků i času,“doplnil Ondřej Surý, vedoucí Laboratoří CZ.NIC.

O IETF

Internet Engineering Task Force (IETF) je vedoucí orgán pro technickou standardiaci, který úzce spolupracuje s konsorciem W3C a s orgány ISO/IEC. Sdružuje početnou otevřenou komunitu internetových designerů, provozovatelů, prodejců a výzkumných pracovníků zabývajících se vývojem internetové architektury a plynulým provozem internetové sítě.

IETF  v Kanadském Vancouveru:

Images-4_4

IETF pořádá tři setkání ročně, které umožňují osobní jednání těchto skupin. Tyto akce tudíž představují jakousi nástavbu jejich práce, během níž se v rámci pracovních skupin setkávají stovky inženýrů, kteří se snaží nalézt řešení těch nejsložitějších technických problémů Internetu, zejména v oblastech směrování, přesunu, bezpečnosti a aplikací.

Images-3_4

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7343 domén 6145 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700