Velká změna pro www adresy

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/icann.jpg

Majitelé firem předpokládají schválení nového návrhu sdružením ICANN, který se týká provozování internetu právě těchto firem. Příchod TLD (Top Level Domain) s proslulými názvy firem na síť by byl velkou změnou v oblasti přidělování internetových domén. Například .apple či .jaguar bude stejně tak známé jak koncovka .com, .info a podobně. Také se hovoří o dramatické změně v oblasti domén.


 

Historie ICANN

ICANN je nezisková organizace založena roku 1998, která byla vytvořena za účelem správy souvislostí s internetem. Tuto úlohu mělo kdysi pár organizací, jednou z nich je například IANA. ICANN znamená Internet Corporation for Assigned Names and Numbers a sídlo má v Kalifornii na pobřeží zvané Marina Del Rey. ICANN mělo doposud za úkol přidělování a správu doménových jmen, IP adres a registraci generických domén.

Platit se bude dost

Při registraci takovéto TLD zaplatí firma poplatek nemalých 185 000 dolarů, což je v přepočtu na koruny asi 3,1 miliónů. Organizace i jednotlivci se budou muset při koupi prokázat a nechat si tak schválit legitimní nárok na doménové jméno. ICANN najala stovky externích konzultantů, kteří budou žádosti od těchto firem posuzovat.

"Komerční aktéři jsou nejaktivnější, nejagresivnější a nejvýřečnější členové naší společnosti." sdělil Rod Beckstrom generální ředitel společnsoti ICANN. O registraci jmen je prý velký zájem a ti, jež vlastní ochranné známky mají nyní velkou starost jak bude nový režim fungovat. Do nedaleké budoucnosti se počítá s komunity, městy, organizacemi a očekávat prý můžeme až stovky dalších domén (TLD).

Podle všeho bude změna ve prospěch velkých společností co se kontroly nad internetovou prezentací týče, avšak pro ty kteří si včas svou doménu neregistrují, může znamenat nebezpečí.

Změní se také způsob vyhledávání

Změn se dočká také způsob vyhledávání ve vyhledavačích, jako je například Google, Seznam apod. k efektivnějšímu způsobu. Organizace budou optimalizovat vyhledávání, tak aby byly odkazy na jejich stránky ve výsledcích vyhledávání viditelnější.

"Jako velká značka to můžete ignorovat na vlastní nebezpečí", sdělil Theo Hnarakis, který působí v australské firmě Melbourne IT DBS jako její šéf. Firma poskytuje rady pro firmy v oblasi podnikání na internetu.

"Radíme lidem, aby si vlastní značku koupili, aktivovali ji a návštěvníky přesměrovávali na své současné stránky," dodal Hnarakis

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7352 domén 6152 1200

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700