Vyjádření společnosti banan s.r.o. k útoku hackera (tisková zpráva)

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

Společnost banan s.r.o. se dne 19. ledna 2010 stala obětí útoku hackera. Útok, jak byl plánován, byl neúspěšný, data klientů nebyla smazána ani poškozena. Zareagovali jsme v nejrychlejším možném čase a provedli veškeré kroky, abychom minimalizovali škody,“ popisuje Michal Kaděra, jednatel společnosti banan s.r.o. „Podobné útoky byly v poslední době zaznamenány na www portály se silnou značkou, převážně na Slovensku,“ dodává Kaděra.

Výpadek webových služeb byl přibližně dvouhodinový a nedošlo k žádným škodám. „Všem klientům se ještě jednou omlouváme,“ říká Michal Kaděra. Společnost banan s.r.o. v současné době intenzivně pracuje na vylepšení bezpečnosti serverů. „O provedených opatřeních budeme naše klienty informovat,“ předesílá Kaděra.

Banan s.r.o. nyní připravuje právní kroky a trestní oznámení na neznámého pachatele. „Orgány činné v trestním řízení by měly prověřit, zdali nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací dle § 230 trestního zákoníku. V případě, že uvedené jednání bylo vedeno úmyslem způsobit společnosti banan s.r.o. škodu nebo jinou újmu, hrozí pachateli mimo jiné trest odnětí svobody až na tři léta,“ vysvětluje Josef Aujezdský z Advokátní kanceláře Mašek, Kočí, Aujezdský (eAdvokacie.cz).

Hacker navíc některým klientům rozeslal jejich jméno a další údaje veřejného charakteru dohledatelné přes databáze WHOIS doménových registrátorů. „Šlo o cílený útok, který nás má poškodit. Tomu napovídá i další aktivita hackera s rozesíláním emailů některým klientům,“ popisuje Michal Kaděra, jednatel společnosti banan s.r.o.

Webhosting Banan.cz je na trhu od roku 2005. Nabízí kvalitní webhostingové produkty, nonstop technickou podporu a další nadstandardní služby. V současnosti má přes 10 000 klientů.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-16:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7144 domén 5976 1168

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 553 810 250 (PO-PÁ 8:00-16:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1600X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 553 810 250
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1600