Vylepšený Chrome 10

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/google-chrome10-1.jpg

Společnost Google vydává, jako na běžícím pásu, novou verzi svého prohlížeče Chrome, která mění způsob nastavování a má o 66 % rychlejší JavaScript. Verze 10 přišla asi jen pět týdnů po devítce, a hlavní změnou je kompletně přepracovaná sekce Možnosti, která pomáhá v rychlém nastavení porhlížeče, aniž bychom museli donekonečna hledat způsob, jak importovat vaše záložky nebo změnit domovskou stránku. Namísto použití tradičních menu jsou Možnosti provedeny jako webové stránky, otevírající se v nové kartě, takže místo procházení položkami je možnost zadat do adresního řádku adresu konkrétního nastavení. Novou funkcí je také vyhledávání v konfiguračních položkách.

Anglicky namluvení video s nastavením možností Chrome 10:

Verze 10 také obsahuje nový javascriptové jádro V8 - Crankshaft, které bylo zahrnuto v posledních betaverzích. "Dokonce i ty nejsložitější webové aplikace poběží rychleji a budou mít lepší odezvu.

Pro uživatele používající více počítačů je připraven nový synchronizační nástroj, synchronizující záložky, rozšíření, hesla a nastavení. Jedná se o snadno použitelnou funkci, vyžadující jen přihlášení pomocí účtu Google. K dispozici je i další bezpečnostní funkce, která umožní nastavit si vlastní šifrovací klíč, takže hesla jsou v bezpečí i v případě, kdy útočník zjistí přístupové údaje k účtu Google.

Další novinkou je režim sandboxu pro integrovaný Flash, který je ale k dispozici pouze pro systémy Windows Vista nebo Windows 7. Tento režim odděluje proces od ostatních procesů, čímž zabraňuje vzájemnému ovlivňování (např. při pádu Flashe) a posiluje zabezpečení systému.

Více na videu ZDE (anglicky).

Google-chrome-about-crash

(Vide opojednává o systému SANDBOX a že zhroucení jedné záložky není katastrofou pro celý prohlížeč.)

Některé zdroje informují o odstranění podpory kodeku H.264, což by jistě nebylo překvapením (více ZDE). Pro přehrávání videa dle normy HTML5 bude Chrome podporovat jen open source kodeky Theora a WebM. Nakonec se ale zvěsti o absenci H.264 ukázaly jako nepravdivé, takže na definitivní tečku si ještě počkáme.

Další novinky Chrome 10:

  • Je možné nastavit výchozí zvětšení zobrazení (viz chrome://settings/advanced v sekci Obsah webu pod položkou Page zoom).
  • Ve stejné sekci můžete změnit minimální velikost písma (najdete pod tlačítkem Customize Fonts).
  • Hardwarová akcelerace videa.
  • Pokud jste nepoužívali oznámení o nových e-mailech na Gmailu protože nefungovaly, když bylo Chrome uzavřené, shledáte užitečnou podporu stránek na pozadí. "Aplikace a rozšíření, které využívají tuto funkci, mohou běžet dál i když uživatel zavře všechna okna prohlížeče. Tato okna není vidět, ale jsou schopna plnit úkoly, jako je kontrola změn na serveru a přednačítat obsah do místního úložiště," vysvětluje Google. Chcete-li vidět všechna rozšíření a aplikace podporující běh na pozadí, klikněte v menu Nástroje na položku View background pages.
  • Chrome automaticky zakáže některé zastaralé pluginy a nabídne možnost jejich aktualizace na nejnovější verzi.
  • Lepší zabezpečení proti malware.

Chrome 10 opravuje 23 bezpečnostních chyb (z toho dvě jsou specifické jen pro Linux). Z tohoto počtu je celých patnáct hodnoceno jako velmi závažných, tři jako středně vážné a pět má nejnižší stupeň závažnosti (Na odměnách těm, kteří nedostatky objevili a nahlásili, bylo vyplaceno 15 274 dolarů).

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700