Windows 7 první zkušenosti

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

windows-7.jpg

Windows 7 sliboval vyřešení "tragédie" s Vistami. Na internetu se dokonce objevil vtipný obrázek nechceme Jeho Visty. Visty byly opravdu spíše zátěží než přínosem. Což neplatí pro Windows 7. Jako zatvrzelý Xpčkář bylo pro mě hodně bolestné se rozloučit s Windows XP sp3. Ale toto rozhodnutí jsem udělat musel a nyní nelituji.

Hlavní je rychlost

Najetí Windows je srovnatelné s XP a subjektivně se jeví rychlejší. Testováno na Fujistsu AMD Turion (tm) 64 X2 2.40 GHz s 2GB RAM. Do uvítací obrazovky je to nějakých 26 sekund. Hlavní co se mi líbí je, že po výběru uživatele naskočí téměř okamžitě plocha. A pak se na pozadí načítají další programy. Působí to opravdu přesvědčivě, když nemusíte čekat.

Nový vzhled aplikací alá office 2007

Základní aplikace jako je wordpad nebo malování dostalo nový vzhled funkčních tlačítek. Vypadá to jako Word 2007, což je otázka zvyku. Tato uniformita aplikací je dobrý nápad, protože otevřete program za programem a rozvržení tlačítek je podobné, což pomáhá zvládat nové aplikace. Je to něco jako v pilotní kabině dopravních letounů, tzv. NG = next generation. Výrobci letadel se snaží dělat kokpity stejné pro různé letadla. Tak abyste mohli nasednou a letět. Kdo tedy už dříve přešel na Office 2007 se rychle zorientuje.

Kalkulačka má nové vychytávky jako je převod jednotek, spotřeba paliva nebo vám to spočítá rozdíl mezi dvěma různými dny.

Nabídka start a lišta

Velmi efektivní je přesouvání jednotlivých položek. Můžete si seřadit aplikace dle libosti, což předchozí verze moc neuměly. Hodně dobré je,  že si můžete přehazovat pořadí spuštěných aplikaci a taktéž ikonek v panelu. Nejenom, že jste snadno přesouvat stabilní nejpoužívanější aplikace napevno, ale hlavně aplikace si může zapamatovat až 60 posledních otevřených souborů. Což usnadňuje práci s hledáním poslední práce.

Dalším zlepšovákem je hledat programy a soubory. Stačí napsat jenom jejich název a hned se zobrazují výsledky.  Chcete malování, stačí napsat a hned se najde. Další soubory se hledají určitě podle indexaci. Zatím jsem si vůbec nevšiml, že by windows nějakým způsobem indexovaly a tím zahlcovaly procesor a paměť, takže to bude nějak potají kouzlem. Kolega mi to kouzlo vysvětlil následovně: "Widle (windows)  vesele indexují, ale ne celý disk jako Visty nebo XP, když to někdo nevypnul. Indexují jen dokumenty, a důležité prvky nabídek systému (části ovládacích panelů); Indexace je možno měnit, stejně tak pokud někdo zvyklý na XP něco hledá, prostě to zadá do hledacího pole a téměř vždy hned najde to, co hledal.

Instalace nových zařízení a starých programů

Docela kouzelné je, že při instalaci zařízení dokáže systém sám nainstalovat příslušné ovladače. A při instalaci windows si sám poradil s hardwarem počítače. Některé hodně staré věci, ale nejdou spustit v režimu kompatibility, což musí vyřešit až virtuální konzola.

Nakonec pár bodů a námětů pro další články o tomto systému

Určitě si všimnete  vyřešení problému s rychlostí kopírování souboru po síti LAN. Visty jak se jim zachtělo sosaly jen 1,5MB/s, namísto plných 11MB. Windows XP ani 7  s tím problémy nemají. Grafický výkon je lepši než ve Vistách viz. test. Změny doznala UAC, tolik námět pro další téma.

Prodej

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700